Po bájnou horou Blaník se původně mělo jednat již o třetí kolo osmidílného seriálu jezdců ve věkové kategorii 9 - 15 let, ale vzhledem k tomu, že v Praze a následně v Plzni se závody nemohly uskutečnit pro nízký počet závodníků (řada z nich nestihla vyřídit licenci), byl další ročník oficiálně odstartován až v sobotu.

Polovinu startovní listiny dodal AK Slaný a jeho jezdci předvedli, že na úvod sezony jsou dobře připraveni. Karel Průša v závodě nenašel přemožitele a s přehledem bez ztráty bodu jasně zvítězil.

Štěpánka Nyklová jako jediná zástupkyně něžného pohlaví, která se na našem území věnuje tomuto sportu, obsadila místo třetí. Jakub Hejkal, jenž v loňské sezoně absolvoval svoji závodnickou premiéru, se jen těsně nevešel na stupně vítězů a skončil čtvrtý. Matěj Tůma v Divišově zažil svoji premiéru a na nováčka si nevedl vůbec špatně, na úvod obsadil pátou příčku.

Jezdci Jakub Hejkal a Matěj Tůma jsou produktem slánského tréninkového programu Talent Speedway Slaný (TaSS), který se pravidelně koná každý pátek od 17:00 hodin na malé dráze pod taktovkou Aleše Altmana a Davida Filipovského. Ti mají k rukám instruktora Bruno Belana a hlavního trenéra Miroslava Rosůlka, který se ovšem v letošní sezoně zatím nemůže

tréninků zúčastňovat, neboť rehabilituje po náročné operaci. Přesto zmíněná trojice dokázala slánské naděje na sezonu velmi dobře připravit.

Výsledek PRO-TEC Speedway Mini Cup Divišov

1. Karel Průša AK Slaný

2. Jakub Hromádka ZP Pardubice

3. Štěpánka Nyklová AK Slaný

4. Jakub Hejkal AK Slaný

5. Matěj Tůma AK Slaný

6. Petr Kvěch AK Markéta Praha

7. Jaroslav Bártek AK Markéta Praha

8. Dominik Suchánek ZP Pardubice.

Tato osmička jezdců by se měla v sobotu 20.dubna v 10:00 hod. objevit na startu úvodního závodu Mistrovství ČR 125 ccm na krátké dráze ve Slaném.

Antonín Vilde