Obhájce posledních dvou mistrovských titulů Josef Franc z AK Markéty Praha se vinou tréninkového pádu ve druhém závodě v Plzni nemohl již ani náznakem zasáhnout do medailového pořadí, přesto v Březolupech bojoval způsobem jemu vlastním a nakonec zde vybojoval třetí místo. Získal 12 bodů a stejný počet bodů měl na svém kontě i pardubický Hynek Štichauer. Ale pražský jezdec jej dokázal porazit v dodatkové jízdě.

Suverénně si v letošním šampionátu počínal Václav Milík, který v žádném ze tří mistrovských podniků neztratil ani bod a s maximálním počtem 15ti bodů zvítězil nejen v Březolupech. Pardubický plošinář tak v celkovém pořadí nastřádal 45 bodů a po zásluze tak navázal na svůj mistrovský titul z roku 2016.

Eduard Krčmář z AK Slaný odjížděl do Březolup jako třetí muž průběžného pořadí, ale výsledek třetího závodu dopadl nad očekávání dobře, slánský plošinář vybojoval 14 bodů a obsadil druhou příčku v závodě i v celkovém pořadí šampionátu. Potvrdil tak i svoje postavení mezi tuzemskou plochodrážní špičkou.

Jan Kvěch – současná česká juniorská jednička měl nakročeno před posledním závodem na celkovou druhou pozici, měl tříbodový náskok před Eduardem Krčmářem, ale potíže s pohonnými agregáty svých strojů znamenaly, že si z Březolup odvezl pouze sedm bodů a obsadil až osmé místo. V celkovém pořadí se propadl na třetí pozici, když za svými zády nechal celou plejádu zkušených závodníků.

Letošní plochodrážní sezona je prakticky v cíli, mistrovské tituly jsou rozděleny, jezdce čeká zasloužený krátký odpočinek a bude následovat příprava na novou sezonu.

Rovněž pořadatele v jednotlivých klubech nečeká zimní spánek, ale zodpovědně se musí vypořádat z určitými úkoly, aby vše bylo náležitě připravené do sezony 2020.

Pořadí závodu v Březolupech: 1. Václav Milík (ZP Pardubice) 15, 2. Eduard Krčmář (AK Slaný) 14, 3. Josef Franc (AK Markéta) 12+3, 4. Hynek Štichauer (ZP Pardubice) 12+2, 5. Martin Málek (AK Březolupy) 10.

Konečné pořadí MČR: 1. Václav Milík 45, 2. Eduard Krčmář 36, 3. Jan Kvěch (AK Markéta) 32, 4. Hynek Štichauer 29, 5. Zdeněk Simota (PK Plzeň) 28.

Kladno volejbal cz - Lvi Praha 2:3, Extraliga volejbalu, Kladno, 5. 10. 2019
Orlům v Brně přistřihli křídla
Michaela Čurillová (vpravo) při deštivém finále s Eagles, které se jí hodně vydařilo.
Trápení a pak pytel radosti. Čurillová rozhodla finále