Sobotní dvě semifinálové skupiny určily osmičku postupujících jezdců do nedělního finále o mistra starého kontinentu pro rok. 2024. Česko zastupovali Petr Marek z AK Markéta Praha, Adam Nejezchleba PD Liberec a Karel Průša z AK Slaný.

V prvním semifinále Adam Nejezchleba po solidním výkonu vybojoval 10 bodů a zajistil si tak finálovou účast z páté příčky. Večerní semifinále č. 2 nebylo bohužel pro české barvy tak úspěšné. Petr Marek si na své konto připsal 5 bodů, což stačilo jen na dvanáctou příčku.

Slánský Karel Průša byl úspěšnější, ale zisk devíti bodů ho poslal do rozjezdu o osmou příčku zaručující přímou finálovou účast. Jeho soupeřem byl Němec Thies Schweer který byl v dodatkové jízdě úspěšnější a zajistil si postup do finále. Průša se stal druhou traťovou rezervou.

Nedělní finále přineslo napínavou podívanou, kde tradičně hlavní roli sehrály polské naděje, kterých ve finále startovalo pět. O titulu mistra Evropy rozhodla dodatková jízda, kde se utkali o zlato třináctibodoví Maksymillian Pawelczak a Dán Villiads Pedersen. Svou dravost zde zúročil polský závodník a po zásluze vybojoval prvenství.

Adam Nejezchleba ve finále bojoval, ale na lepší než třináctou příčku to nestačilo, navíc závod zakončil pádem do nafukovacích mantinelů - naštěstí bez zranění. Karel Průša z pozice druhé traťové rezervy na ovál nevyjel.

Výsledky:

1. Makmyllian Pawelczak PL 13+3

2. Villiads Pedersen DK 13+2

3. Karol Szmyd PL 11b.

4. William Cairn GB 10b.

5. Maksimillian Kostera PL 10b.

13. Adam Nejezchleba CZ 5b.

18. Karel Průša CZ DNR

Antonín Vilde