Závod, jenž měl být jedním z vrcholů jeho sezony, však nezvládl podle představ. „Ale cíle musí být vysoké, aby se člověk neustále zlepšoval," prohlásil závodník, pro nějž to byl poslední šampionát v této kategorii.

Za horším výsledkem stojí první disciplína – plavání se mu moc nepovedlo. Už po startu ho stála hodně sil. Nedařilo se mu vytvořit dobrou pozici, a tak vylézal z vody až na 39. místě. „Chybělo mi jen pět vteřin na to, abych se dostal s dalšími závodníky do první skupiny, která se sjela a vytvořila šestadvacetičlenný balík," přiblížil a dodal, že jel v druhém, kde se sjelo o jednoho závodníka víc.

Hlavní balík si postupně vytvořil náskok 140 vteřin. „Ale i tak jsem závod nevzdával a snažil se udělat co nejlepší výsledek," uvedl Řenč.

Do depa a i z depa na běh šel mezi prvními a bojoval, co to šlo. „Běželo se mi výborně, ve svém balíku jsem se držel vpředu a celkově kolem dvaatřicátého místa," přiblížil.

Postupně zrychloval a dokázal doběhnout i pět borců z první skupiny. Nakonec ve druhé doběhl čtvrtý a celkově pětadvacátý, což je zlepšení o jedno místo oproti minulému šampionátu.

„Škoda plavání, ale jinak se mi závod povedl. Vzhledem k tomu, jak se vyvíjel, jsem spokojený," prohlásil Řenč, jehož potěšilo, že další Čech Martin Debnar dokončil na 31. místě a Petr Šlajs díky výbornému plavání na 33., takže všichni byli v první polovině startovního pole. „Jen škoda Lukáše Kočaře, který nedokončil kvůli defektu na kole," konstatoval.

Příští víkend se podruhé v životě postaví na start Světového poháru dospělých. Před cestou do Španělka nemá skromné cíle, rád by se vešel do první dvacítky.