Program začne slavnostním zahájením v 9.00, následně se bude soutěžit v šestiboji složeném ze sprintu na 60 metrů, skoku dalekého, shybů, leh-sedů, hodu míčkem a volitelné disciplíny – běhu na 1000 metrů, nebo driblingu. Do finále mají jistý postup 1. a 2. družstvo z krajského kola a první dívka a chlapec z každého ročníku (2001–2006), další jednotlivci i družstva mohou postoupit na body.

Přibližně od 12.30 přijedou děti podpořit deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, pátí z londýnských olympijských her.

Dvojnásobní medailisté z mistrovství světa 2013 se minulý týden v Duisburgu nominovali na olympijské hry v Riu de Janeiru a získali bronzovou medaili v závodě Světového poháru. Dětem rozdají podpisy a předají ocenění.

Program oživí také exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny. Čiháček při svém vystoupení na kole přeskakuje ležící dobrovolníky a vyskakuje na různě vysoké překážky.

Letos se koná již sedmý ročník Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů. Krajských kol proběhne v květnu a červnu dohromady šestnáct – kolo ve Slaném je určeno pro školy ze západní části Středočeského kraje. Již 17. května proběhlo krajské kolo v Čáslavi.

Republikové finále ve dnech 9. a 10. září 2016 zahájí Evropský týden sportu.