Domácí pořadatelé připravili v týdnu po vydatných deštích ovál do velmi kvalitního stavu a tak se sedm párů mohlo pustit do bojů o mistrovský titul.

Velice zajímavě se vyvíjel boj o pořadí na stupních vítězů za vítěznou Markétou. Nakonec byl šťastnější pár Jan Jeníček - Matouš Kameník reprezentující AMK ZP Pardubice I. Východočeši vybojovali 32 bodů.

Stejný bodový zisk měl na svém kontě i AK Slaný. Ten vyslal na západ Čech dvojici Bruno Belan - Michael West. O pořadí na druhé příčce musela rozhodnout dodatková jízda, při které se na start se postavili Jan Jeníček a Michael West. Slánský jezdec se sice po startu ujal vedení, ale ve výjezdu z druhé zatáčky se v Plzni ve výborné formě jezdící Jan Jeníček dokázal propracovat do čela. Ve třetím kole došlo ke kolizi obou aktérů, oba naštěstí po dost nebezpečně vypadajícím pádu zůstali nezraněni. Viníkem pádu byl Michael West, a tak stříbrná příčka patří Východočechům a slánský AK si tak odvezl bronzový věnec.

Pod stupni vítězů zůstaly oba domácí páry PK Plzeň I. ve složení Matěj Frýza - Bartosz Curzytek (čtvrtí) a Štěpán Melč - Kryspin Jarorz (šestí).

Dvě dvojice měla v závodě i ZP Pardubice, druhý pár startoval ve složení David Hofman - Jan Hlačina a zisk 23 bodů jim zaručil místo páté.

Na sedmé příčce skončil osamoceně jezdící slánský mladíček Karel Průša, jemuž Slovinec Sven Cerjak do západočeské metropole nedorazil. Karel Průša vzhledem ke svému nízkému věku startoval na motocyklu o obsahu 250 ccm.

Medailová příčka je pro AK Slaný určitě úspěchem, Bruno Belan podal bojovný výkon a na svoji agresivní jízdu doplatil celkem zbytečným pádem v jízdě č. 17, kdy jel na jasné druhé příčce. Michael West je mistrem Austrálie juniorů, v ČR je poměrně neznámým jezdcem, ale v minulé sezoně byl ve Slaném v létě na dvou trénincích a za liberecký klub se představil i v jednom extraligovém závodě. V současné době startuje za polský klub Stal Gorzow.

Antonín VILDE