Jezdci v tomto středisku se po úspěchu v závodě ME v Divišově zaměřili hlavně na přípravu na delší dráze a pro tento účel využili služeb AMK ZP Pardubice. Poslední soustředění ve spolupráci s techniky českého výrobce motocyklů Shupa bylo zaměřeno na ladění motorů. Ty v průběhu závodu nezklamaly a zvítězily na všech frontách všech druhů které se v závodě objevily. Jedním z největších problémů bylo provedení nominace jezdců pro tento závod.

Původně nominovaný Dobiáš na poslední chvíli pro zranění v posledním soustředění se musel omluvit, a tak byl zajišťován třetí jezdec, který vyhovoval všem předpisům pro tento závod. Jezdci Šachl a Jurčo nesplňovali věkový předpis a tak narychlo byl nominován Daniel Klíma, který již v tomto roce startuje v domácích mistrovských soutěžích na motocyklu o obsahu 500 ccm.

Jeho větší hmotnost ho odsoudila na celkové pěkné 6. místo, kdy ho od startu ve finále vyřadil předpis při rovnosti bodů lepší počet umístění v předešlých jízdách.

Jezdec Vaníček nenechal nikoho na pochybách proč je v současné době nejlepším jezdcem v této kategorii. Po vítězství v evropském mistrovství vyhrál i zde všechny své jízdy. Velice úspěšně si vedl i slánský odchovanec Bruno Belán. Po druhém místě v mistrovství Evropy v tomto závodě skončil na celkovém třetím místě v konkurenci jezdců Francie, Německa, Holandska a Velké Británie.

Druhé místa po velkém boji obsadil britský jezdec McGurk, čtvrté místo patřilo německému jezdci Hegenerovi a páté místo domácímu jezdci Bouinovi.

Po závodě výprava obdržela řadu blahopřání k dosaženém úspěchu i když závod končil až ve 23 hodin. Na úspěchu jezdců se podílel trenér SCM Miroslav Rosůlek, který po závodě prožíval jednu z nejhezčích chvil za svoji celou dobu působení v plochodrážní životě a mechanici výrobců motocyklů Shupa.

Úspěšné jezdce s poháry a medailemi mohou příznivci plochodrážního sportu potkat při slánském posvícení v sobotu 8. září v Kvíčku, kam byli pozvání na posvícenskou husu.

Petr Křikava