Mezinárodní Mistrovství Slovenska - Žarnovica

Jediný slovenský plochodrážní stadion hostil na úvod sezony Mezinárodní Mistrovství Slovenska a Memoriál Ladislava Eliáše. Dvacet pět jezdců plus dva náhradníci z Polska, Švédska, Ukrajiny, Lotyšska, Bulharska, Velké Británie, Dánska, České republiky a Slovenska bojovalo o slovenský titul.

Na startu nechyběla největší domácí hvězda - účastník světové Grand Prix Martin Vaculík, dále trojnásobný mistr světa jednotlivců Tai Woffinden z Velké Británie, polské barvy zastupoval mimo jiné Jakub Jamrog známý s působení v AK Slaný, Česko zastupoval mistr ČR 2022 Václav Milík, dále Jan Kvěch, Petr Chlupáč a rovněž slánský Bruno Belan, který figuruje na soupisce SC Žarnovica pro prvoligové boje v letošní sezoně.

Skvělý závod ovládl Vaculík, jenž jako mladý jezdíval i ve slánské vestě, druhý byl Milík a třetí Woffinden. Bruno Belan z pozice náhradníka se v průběhu mítinku dostal na ovál ve třech případech a sice získal jediný bod, ale nasbíral potřebné zkušenosti v oklopení jezdců světového formátu.

Pořadí finálové jízdy M M Slovenska:

1.Martin Vaculík SK

2.Václav Milík CZE

3.Tai Woffinden GB

4.Andrzej Lebeděvs LAT

5.Patrik Hansen DK

6.Matias Nielsen DK

Jan Kvěch v celkové klasifikaci obsadil sedmou příčku, Petr Chlupáč patnáctou pozici, Bruno Belan místo dvacáté šesté.

Přebor ČR jednotlivců / Pohár AČR - Praha

Pražská Markéta byla svědkem úvodního závodu jak na území ČR, tak i Přeboru ČR. Na start závodu se kromě Václava Milíka a Jana Kvěcha, kteří se již připravují ve svých polských klubech na nastávající boje v tamních ligových soutěžích, sen postavili prakticky všichni naši závodníci.

Suverénně si v Praze počínal slánský Eduard Krčmář, jenž zvítězil bez bodové ztráty. O místo druhé musel být vypsán rozjezd, neboť trojice jezdců Adam Bednář, Petr Chlupáč a nestor Josef Franc měla na svých kontech shodný bodový zisk 12ti bodů. Nejlépe v dodatkové jízdě obstál nováček Adam Bednář před Petrem Chlupáčem a Josef Franc pro defekt neviděl cíl.

Druhý zástupce AK Slaný v závodě Bruno Belan po přesunu se Slovenska zajel solidní výsledek, vybojoval sedm bodů a obsadil devátou pozici.

PRO-TEC Speedway Mini Cup - Chabařovice

Severočeské Chabařovice přivítaly ve čtvrtek 6. dubna juniory ve věkové kategorii 9-15 let v kubatuře do 125 ccm. Tento pravidelný seriál se jezdí na malých oválech a závodníci se představí postupně v Plzni, M. Lázních, Liberci, Divišově, Praze, Chabařovicích a ve Slaném.

Na severu Čech nejlépe obstál jezdec AK Slaný Karel Průša, který ve finálové jízdě za svými zády nechal svého velkého rivala Petr Marka. Druhý slánský zástupce Štěpánka Nyklová, pro kterou to bylo první letošní svezení na plochodrážním motocyklu, obsadila místo šesté.

Pořadí :

1.Karel Průša AK Slaný 15b.

2.Petr Marek AK Markéta Praha 12b.

3.Adam Nejezchleba PD Liberec 12b.

4.Marian Jirout ZP Pardubice 10b.

5. Luboš Hromádka ZP Pardubice

6.Štěpánka Nyklová AK Slaný

7.Julian Wronecki KS Toruň

Antonín VILDE