Manažer Slaného Milan Mach do sestavy povolal Ulamka, který se na ovály vrací po zranění. Dalším hostujícím jezdcem byl jeho polský kolega Puszakowski a českou enklávu tvořili Málek, Dudek, Čejka a Krčmář.

Jeho protějšek Petr Vandírek se pokoušel zlomit nepříznivý stav velezkušeným Walaskem a Kosciuchem, jimž sekundovali Holub, Šitera, Simota, Smetana a Růžička.

Samotný závod přinesl velmi dobrý vstup slánského družstva, které si po pěti jízdách vypracovalo vedení 18:12, když Ulamek vyhrál obě své první jízdy.

Domácí ale nesložili zbraně a podesáté jízdě ztráceli jen dva body. Další duel Slánští jasně vyhráli a vše směřovalo k tomu, že si z Kokořínska odvezou vítězství. Poslední čtyři rozjížďky však přesvědčivě vyhráli borci Mšena.

Mach si byl pochopitelně vědom velkého náskoku, přesto přiznal, že byl před závodem opatrný, protože byl svým způsobem zrádný. „Od začátku jsme to ale měli pod kontrolou. Až před posledními jízdami jsme klukům řekl, aby byli na těžkém terénu opatrní a neriskovali zranění," řekl Mach.

Slaný se v semifinále utká 2. října v Pardubicích s domácí Zlatou přilbou. Ještě před tím dokončí základní část na Olympu (17. září).
„Do Prahy pojedeme jen s českými jezdci, do Pardubic to ale chci nazbrojit," přiznal slánský manažer.

Mšeno – Slaný 49:41.
Mšeno: Walasek 14, Holub 13, Simota 8, Šitera 7, Kosciuch 5, Smetana 2, Růžička 0.
Slaný: Krčmář 10, Puszakowski 9, Ulamek 8, Čejka 7, Málek 4, Dudek 3, Průcha R/R. ⋌