Divákům se představí sedm dvojic zastupujících tradiční české kluby AMK ZP Pardubice, AK Markéta Praha, PK Plzeň a samozřejmě obhájce loňského mistrovského titulu AK Slaný.

Pardubická ZP vyšle do bojů o mistrovský titul dvě dvojice. Nejlepší český jezdec Václav Milík a pořád velmi kvalitní Hynek Štichauer mají právem vysoké ambice, doplní je nadějní junioři Matouš Kameník s Janem Jeníčkem.

Pražská Markéta bude zase sázet na Jana Kvěcha, stálého účastníka Speedway Grand Prix 2024 (SGP 1), a také na výrazný talent české ploché dráhy Adama "Bubbu" Bednáře.

Západočeský PK Plzeň má určité potíže ze složením svého páru, Ondřej Smetana po těžkém pádu 18. května při Memoriálu Antonína Vildeho ve Slaném je stále mimo závodní aktivitu a obdobně je na tom pravděpodobně do konce sezony i Štěpán Melč. Kdo nastoupí po boku Matěje Frýzy se rozhodne na poslední chvíli. Svoji sestavu v den termínu uzávěrky rovněž upřesní KP PD Třebusice.

Domácí AK Slaný vyšle do bojů o letošní mistrovský titul ikonu a dlouholetou oporu slánského klubu Jakuba Jamroga, který společně s Eduardem Krčmářem bude pro slánské barvy obhajovat loňské prvenství. Jezdci AK Slaný obhajují mistrovské tituly s předešlých tří ročníků, když v roce 2021 vybojovali prvenství v Kopřivnici Robert Chmiel a Eduard Krčmář, v následujících sezonách byli ve Slaném úspěšné páry Jakub Jamrog - Ondřej Smetana a hattrick podtrhli loni Jakub Jamrog a Eduard Krčmář s náhradníkem Bruno Belanem.

Slánský junior Bruno Belan bude v letošního šampionátu tvořit dvojici s Jaroslavem Vaníčkem z AK Markéta Praha a jejich tým ponese název ČR U19. Oba nadějní juniorští závodníci tak budou mít příležitost prokázat své kvality v konkurenci mnohem zkušenějších jezdců.

Pořadatel Autoklub Slaný především věří, že se konečně v letošní sezoně slánskému stadionu vyhne deštivé počasí, které zapříčinilo, že se mítinky 20. dubna a následně 2. června nemohly uskutečnit a musely být přeloženy na náhradní termíny.