Ne že by skončila Markéta poslední, jen měla před poslední rozjížďkou jasně nejlepší karty v rukách. Do boje vyslala českou hvězdu Josefa France, zatímco Slánští do té chvíli nulového juniora Jakuba Valkoviče. Jenže Franc měl defekt, upadl a Valkovičovi stačil jediný bod k tomu, aby Slaný dovedl k triumfu. „V ploché dráze to takhle chodí. Měli jsme velké štěstí, ale jindy to bylo naopak. te´d se to otočilo směrem k nám,“ ulevil si manažer slánského týmu Milan Mach.

Velký taktik se stejně jako ostatní ve čtvrtek báli deště. I proto Mach hned zkraje nasazoval na ovál to nejlepší, co měl dispozici, tedy hlavně Poláka Jamroga, Eduarda Krčmáře a Zdeňka Simotu. Kdyby totiž liják začal a závod byl ukončen, platily by výsledky.

po první rundě tak Slaný vedlo, ale postupně se v nesmírně vyrovnaném závodě zvedli i domácí a po třech kolech rozjížděk vedli o bod právě oni. Markéta v tu chvíli zaostávala o pět bodů, žarnovický Interteam ještě o bod víc. Ten ale vytáhl takzvaného Žolíka, to značí, že jeho nejlepší jezdec Martin Vaculík, elitní borec světové Grand Prix, jel za dvojnásobný zisk. A podle předpokladů udělal šest bodů. „Naštěstí žarnovický manažer neudělal tenhle tah o kolo dřív, protože pak by Vaculíka mohl použít ještě jednou. A závod by zřejmě vyhráli oni,“ ulevil si Milan Mach.

Poslední runda však pro Slaňáky nezačala vůbec dobře. Krčmář vyválčil jen bod, Jamrog pak sice vyhrál, ale Simota dojel do cíle poslední. Zbytek už znáte, Valkovič s přispěním pádu Josefa France zajel nejdůležitější bod své dosavadní kariéry a Slánští mohli slavit.

„Kluky pochválím za závod všechny. Makali, bodovali, byl to neskutečně vyrovnaný závod. To jsem ale tušil už před startem,“ řekl Milan Mach.

Do konce extraligy chybí ještě čtyři podniky a slánskou výhodou je, že dva ze závodů hostí. Ten první už 19. června a Milan Mach věří, že jeho partu přijde povzbudit co nejvíc diváků. „Extraliga je neskutečně vyrovnaná a bude to těžký boj až do konce. Doma nám snad vždycky výborní diváci pomohou,“ dodal.

Výsledky: 1.AK 3ton Slaný 32 bodů (Jakub Valkovič 1, Zdeněk Simota 7, Eduard Krčmář 12, Jakub Jamrog 12), 2. AK Markéta Praha 31 (Petr Chlupáč 2, Michal Škurla 1, Ondřej Smetana 7, Jan Kvěch 11, Josef Franc 10), SC Interteam 30+3 (Adrian Gala 3, Filip Hájek 1, Daniel Klíma 5, Zdeněk Holub 3, Martin Vaculík 18), 4. AMK ZP Pardubice 30+2 (Patrik Mikel 1, Grzegorz Walasek 9, Hynek Štichauer 8, Václav Milík 12).

Pořadí po IV. kole: 1. Interteam 11 bodů (126 pomocných), 2. Slaný 11 (123), 3. Markéta 10 (124), 4. Pardubice 8 (122).