Východočeši přivezli do Slaného silnou sestavu. Muziku tvrdil aktuálně jeden z nejlepších jezdců světové Grand Prix, Slovinec Matej Žagar, který všech svých pět startů přetavil v jasné tři body. „Bylo to brzy rozhodnuté, ale závody byly pěkné a já se do Čech určitě rád zase vrátím," hlásil Slovinec, kamarád rodilého Pardubičáka Aleše Drymla.

Právě Dryml ani nemusel litovat, že pro zranění scházel jeho bratr Lukáš, jehož celá sestava hostů v každé jízdě jednou vystřídala. A bodově se dařilo všem – Britu Nichollsovi i Čechům Suchánkovi, Milíkovi, Štichauerovi i A. Drymlovi.
A domácí? S jedním opravdu silným jezdcem, Polákem Sebastianem Ulamkem (najel patnáct bodů z šesti jízd), neměli šanci. „Já se vždycky snažím, ale při tomhle závodě nebyl důležitý jen můj výkon. Musí zajet celý tým," bylo jasné nestárnoucímu borci.

Ulamkovi se ve středu nikdo ani nepřiblížil. Dříve kvalitní další Polák Kosciecha je po vážném zranění z minulé sezony (právě ze Slaného) z formy, do té se ještě po zranění nedostal ani Martin Málek.

A největší talent Slaného Eda Krčmář také neměl den, jednou dokonce přetrhl pásku. „Měli lepší tým a hlavně Žagara. U něj je vidět, jak je z Grand Prix vyjetý. Snad se mezi smetánku za pár let také dostanu," sebevědomě prohlásil slánský mladíček.

AK Cereas Slaný – Zlatá Přilba Pardubice 31:61 (Ulamek 15, Kosciecha 4, Málek 5, Krčmář 4 - Žagar 15, Nicholls 12, Suchánek a Milík 9, A. Dryml a Štichauer 8).