„Kluci mě velice překvapili, řekl bych, že všichni podali nadstandardní výkon," těšilo slánského manažera Milana Macha.

Na výborně připravené tvrdé dráze byl závod poměrně dlouho vyrovnaný. Slaný získalo v úvodních dvou jízdách náskok čtyř bodů a ten platil až do deváté, poněvadž dalších sedm skončilo kuriózně remízou!

„Nechtěl jsem, abychom odskočili na deset bodů, aby soupeř nemohl využít žolíka. Když jsem viděl, že kluci jedou, tak jsem přestal taktizovat," řekl Mach.

Sérii remíz přerušila desátá jízda, před níž měli trumfy v rukách borci Mšena, byť do ní nastoupili dva domácí jezdci, kteří měli do té doby plný počet bodů.

Jeden z nich – junior Krčmář, ale ulil start, tudíž dostal patnáctimetrový distanc. Soupeř ale výhodu nevyužil, poněvadž další stoprocentní borec v jízdě, Walasek, promeškal časový limit a byl vyloučený.

„Bylo nespravedlivé. Na stadionu nebyla časomíra, takže jsme neměli přehled o čase. Tady se to zlomilo. Pak už jsem možná dělal chyby i já," řekl manažer Mšena Petr Vandírek.

Domácí duo terminátorů Miedzinski-Krčmář (oba se vrátili na ovál po zdravotních komplikacích) v této jízdě zvýšilo na 33:27.

Po následující vedlo Slaný už o deset bodů, Mšeno tudíž už mohlo využít žolíku. V ruce ho měl Walasek. Posledního vítěze pardubické Zlaté přilby však senzačně porazil o pár decimetrů mladý Dudek!
„Jsem rád, že se mi povedlo sebrat jim žolíka. Do poslední chvíle jsme o to musel bojovat. Když jsme ho viděl ve výjezdu jak se přibližuje… Je senzační, že to vyšlo. Soupeř to pak zabalil," řekl šťastný Michal Dudek.

Nejvíc bodů u domácích nasbíral Eduard Krčmář, jehož návrat byl po zranění famózní. Cenné skalpy získal i čerstvý mistr Slovenska Martin Málek.

Mšenští budou na domácím oválu 12. září vysokou porážku těžko dohánět. „Nejeli jsme dobře, jsem zklamaný z celého závodu," poznamenal Vandírek a dodal, že šestnáct bodů je propast.

Slaný – Mšeno 54:38
Slaný: Krčmář 12, Miedzinski 11, Málek 9, Vaculík 9, Dudek 8, Čejka 4, Weis 1. Mšeno: P. Pawlicki 13, Walasek 10, Holub 7, Simota 4, Jaroš 3, Šitera 1, Růžička 0.