Tentokrát se střetnou týmy AK Slaný a AMK ZP Pardubice. Východočeský klub absolvoval doposud čtyři závody, ve kterých má vyrovnanou bilanci – dvě vítěství a shodný počet proher. Manažer Lubomír Vozár se spoléhá na zkušené bratrské duo Aleš a Lukáš Drymlové, ve velmi dobré formě jezdícího Hynka Štichauera, zkušeného Tomáše Suchánka, ale také na stále se lepšícího se juniora Václava Milíka.

V posledním vystoupení Pardubic ve Mšeně dostal možnost Slovinec z maďarskou licencí Matej Ferjan a určitě nezklamal.

Domácí klub se prozatím v pětičlenné extraligové soutěži nachází na posledním místě. Po úvodním vítězství na Olympu Praha třikrát prohrál (jednou kontumačně se Mšenem) a pokud chce bojovat o play-off, nezbývá svěřencům manažera Milana Macha začít naplno bodovat. Do týmu se ale zřejmě opět nevrátí Martin Vaculík, který měl jet v úterýligu ve Švédsku a bleskový přesun do Slaného je vyloučen. „Jedinou šancí na jeho start je, že ho Švédové nepozvou,“ konstatuje Milan Mach.

Tomu se povedlo pozvat i dva Poláky, kteří zajeli výtečně proti Mšenu – Tomasze Chrzanowského (najel 17 bodů) a Roberta Kosciechu (do chvíle než se zranil, bodoval naplno). Sestavu doplní ve slušné formě jezdící Martin Málek a junioři Roman Čejka s Michalem Dudkem.

„Pokud pojede Vaculík, i když tomu moc nevěřím, měli bychom Pardubice porazit. V opačném případě to bude těžké, byť vlastně ve stejné sestavě jsme porazili Mšeno, i když tam nám pomohl právě pardubický Milík," dodal Mach.