Kateřina Šmejkalová už je maminkou, přesto když aerobik nově zařadil kategorii Masters pro ženy, začala zase s ostřejší přípravou, i když přednost měly mateřské povinnosti. Přesto z toho byla zlatá medaile.

"Tuhle sezonu si užívám úplně na maximum. Vzhledem k tomu, že mám ročního syna, tak jsem na začátku ročníku neměla vůbec žádné ambice a šla do toho s tím, že uvidíme, jak to půjde, zda bude čas trénovat," řekla Kateřina Šmejkalová, podle níž je výhodné, že kategorie Masters (věkově 30+) je mnohem méně náročná na prvky než když závodila v mládí.

"Navíc moje tělo i po mateřství funguje absolutně neuvěřitelně. Díky nižší náročnosti si ten čas na závodní ploše neskutečně užívám a myslím si, že je to i vidět dle reakcí okolí. Výhra na Mistrovství Evropy má pro mě mnohem širší význam než jen sportovní úspěch. Ze semifinálového kola jsem si odnesla absolutně nejlepší pocit. Letošní sezóna je zatím čistá fontána euforie a radosti," rozplývala se šťastná Katka.

Důvod k radost měly také její spolubojovnice z Dancers, které v kategorii Senior grande, která byla vždycky doménou Dancersek, získala titul druhých vicemistryň Evropy a tedy bronz. Pod vedením trenérky Natalie Šubinové ho získaly Anna Zderadičková, Eva Bízková, Adéla Štveráková, Nikola Tenkrátová, Natálie Loudová, Rozálie Dragounová, Zuzana Vavříková. "Polovina týmu je první rok v dospělé kategorii, proto bereme umístění jako velký úspěch. Zároveň je to pro nás velká výzva do podzimní části sezóny, kde nás čeká mistrovství ČR a mistrovství světa," hlásí zakladatelka klubu Lenka Bumba.

Ta zároveň všem reprezentantkám Dancers Kladna poděkovala za to, jak klub na vrcholné akci prezentovaly. “Všechny naše reprezentantky předvedly ve finálových kolech výkony hodné mistrovství Evropy a tímto jim děkuji za skvělou reprezentaci a krásný sportovní zážitek. Speciální dík patří hlavní trenérce a jednatelce klubu Natálii Šubinové, za skvěle odvedenou práci! Rodičům pak díky za podporu a závodnicím za krásný sportovní zážitek," dodala Lenka Bumba.