Před novým ročníkem druhé nejvyšší soutěže družstvo trenéra Fuchse absolvovalo dlouhou, takřka čtyřměsíční přípravu, té také odpovídají ambice týmu – dosáhnout alespoň na čtvrté místo v základní části! Kádr FBC doznal docela výrazných změn.

Opustil ho brankář Milan Karšňák (zdravotní důvody), s největší pravděpodobností odejde na hostování do Chodova juniorský reprezentant Jan Louvar. Na pozici asistenta trenéra se přesunul Jan Hollmann.

Zdeněk Jirák rovněž omezil své hráčské ambice a podílí se tak především na organizování chodu týmu. Je proto logické, že v družstvu se objevilo hned několik nových tváří. Doplnili ho dorostenci Ondřej Slivka, Lukáš Reymar a Jan Holý.

Všichni se v přípravě prezentovali velmi sympatickým dojmem a mají blízko základní sestavě. Slivka by dokonce měl patřit ke klíčovým hráčům. Kromě posil z vlastní mládeže je v jednání i několik hráčů z jiných klubů.

Nadějně vypadá příchod centra Aleše Pipka z pražské Sparty a brankáře Michala Pazdery z SSK Future. S Kladnem začal v tomto týdnu trénovat také Adam Šachl, který si v barvách Future vyzkoušel několik extraligových zápasů.

„Hráči jsou po letní přípravě fyzicky výborně připraveni. Kostru týmu máme nyní již pohromadě. Hodláme ji vhodně doplnit o hráče zvenčí, kteří nás přesvědčí, že svoji kvalitou i povahou do týmu patří. Rozjednaných příchodů máme v současné době hned několik. Uvidíme, koho se nám nakonec podaří přivést a kdy,“ řekl předseda klubu Zdeněk Jirák, jenž si přeje, aby družstvo mělo lepší vstup do ligy než vloni, kdy doplatilo na nováčkovskou nezkušenost a zbytečně ztratilo několik dobře rozehraných zápasů.

O tom, jestli se to Kladenským podaří, hodně napoví už tento víkend. V sobotu večer hrají v Praze proti domácím Vinohradům a v neděli od 14 hodin přivítají v přetlakové hale 12. ZŠ Kladno loňského účastníka extraligy FBŠ Bohemians.