Sedmnáctiletý talent ohromil publikum a hlavně všechny odborníky. Na startu první jízdy upadl, všichni nejlepší mu ujeli o čtvrt kola a zdálo se, že Smola o vedoucí příčku v šampionátu přijde. "Když jsem ztrátu viděl, říkal jsem si, že všechno je v pr…," ulevil si. Na trati ale řádil. Předjížděl jednoho soupeře za druhým a čtyři zatáčky před cílem zdolal i v té chvíli vedoucího Votroubka. Senzace byla na světě.

Ve druhé jízdě už Smola odstartoval lépe, jako třetí, pak sice klesl, ale nakonec si poměrně klidnou jízdou zajistil třetí příčku za Bučencem a Votroubkem. V celkovém pořadí šampionátu tak udržel první místo o čtyři body před Votroubkem. "S něčím takovým jsem určitě nepočítal a zřejmě ani spousta dalších lidí," usmíval se Smola, který tak nastoupí s červenou tabulkou nejlepšího jezdce i v dalším mistrovském závodě v Jiníně (3. června).

Pořadí 2. závodu: 1. Smola, 2. Votroubek, 3. Bučenec.

Celkově pořadí: 1. Smola 87 bodů, 2. Bučenec 83, 3. Votroubek 69.

V úterý se libušínský motokrosař zúčastnil na téměř domácí trati v Třebízi vloženého závodu. Kvůli počasí se jela jediná rozjížďka, v níž Smola vyhrál před Petrem Bartošem. O víkendu ho pak čeká MČR juniorů v Horažďovicích.