„Moje příprava nebyla ideální. Na soustředění v Itálii jse se zranil, pak ještě jednou. I proto jsme plánovali umístění kolem pátého místa, ale odstartoval jsem ideálně a pak už jen zvyšoval náskok,“ popsal „Ferry“ první rozjížďku. Ve druhé už mu nejlepší flek zabral vítěz kvalifikace Kohút a zvítězil tentokrát on. „Já odjel a pátý a Kohút s Kulhavým mi moc ujeli. Kulhavého jsem ještě předkjel, ale na Kohúta mi kousek chyběl. Musela by se jet ještě dvě kola,“ usmál se student kladenské KŠPA, kde ho čeká brzy maturita. Zda bude těžší tahle zkouška nebo celkový triumf v seriálu MČR, to si ale Smola odhadnout netroufá. „Já myslím, že hodně těžké bude oboje,“ uculuje se.

Ještě zpátky k Pacovu, kde si Smola vydělal i nějakou kačku. Letos premiérově dostává vítěz startu patnáct stovek, což je podle amerického vzoru. „Je to tak, ale tam to dostávají v dolarech,“ cukají opět Smolovi koutky.

Výraznou pomocí do sezony by mu měl být nově utvořený tým, jenž má pod palcem Smolův táta – František starší. Jmenuje se S.V.H. MEFO Racing Team a vznikl nedlouho před zahájením sezony. „Kvůli krizi nám odpadl jeden sponzor, takže bylo potřeba jednat. Povedlo s e postavit nové auto s výborným zázemím, kde mám vše k dispozici. Členem je ještě Moravák Sukup, tomu se však v Pacově tolik nevedlo,“ dodal František Smola,“ jehož čeká další podnik MX2 za tři týdny v Kaplici a kromě toho také evropský šampionát. „Tam ale pojedu kvůli maturitě až v pořadí čtvrtý podnik v Holicích.“

Celkové pořadí po prvním závodu

1. Smola František
2. Kohút Martin
3. Kulhavý Josef
4. Michalec Petr
5. Votroubek Michal
6. Paul Tomáš