Pátý závod šampionátu se Smolovi v Meglopolis opravdu povedl. Podmínky přitom byly v Řecku velice těžké počínaje horkým počasím (38 stupňů), hodně nakropenou tratí a tím i vyjetými kolejemi a uklouzanými místy.

Přesto už v sobotním tréninku bylo vidět, že je Smola tentokrát v pohodě a motokrosem se baví. Dojel celkově pátý, v neděli dokonce třetí.

V první finálové jízdě odstartoval Smola šestý, ale v prvním kole spadl a ztrátu musel dohánět z posledního místa. Bravurně se dotáhl až na 8. místo a byl maximálně spokojený.

Druhá jízda začala lépe, Smolova suzuki odjela ze startovního roštu na 4. místě. „Jenže první kola jsem jel moc opatrně, abych neupadl jako v té první a během tří kol se propadl na sedmou pozici,“ popsal syn bývalého skvělého motokrosaře 70. a 80. let minulého století.

V polovině jízdy ale zabral, začal trochu riskovat a propracoval se na pátou pozici. Tu se snažil udržet před dotírajícím Švýcarem Wightem a Slovincem Irtem. To se nakonec povedlo a cílem projel skutečně pátý. „Tohle umístění je vynikající. Se závodem jsem vůbec hodně spokojený a doufám, že se mi bude dařit i dál,“ shrnul víkend František Smola, jehož nyní čeká čtrnáctidenní pauza a poté další závod mistrovství světa. Koná se doma v Holicích, motivace tak bude ještě vyšší.