Florbaloví Kanonýři Kladno v rozhodujícím pátém utkání baráže o superligu vedli v Karlových Varech 4:0 a pak ještě 5:1, ale náskok neudrželi, soupeř vyrovnal a Daniel Nicklas rozhodl o triumfu Západočechů v prodloužení. Kladenským v celé sérii hodně scházel reprezentant do 20 let Jakub Bohuslávek, jenž se v Dánsku podílel na čtvrtém místě české reprezentace na mistrovství světa.

Je to po roce druhá drtivá prohra se stejným soupeřem, ale Kladno ukázalo, že je na dobré cestě a příští rok už mu to vyjde. 

Jakub Bohuslávek na MS do 20 let v Dánsku.
Bohuslávek bojuje o medaili na MS, florbalistům Kladna ale drží na dálku pěsti

Hokejbalisté Kladna byli proti KERT Parku Praha jasnými outsidery a ve čtvrtfinále také poměrně jasně na půdě protivníka prohráli oba první zápasy. Ale v sobotu senzačně pětinásobného mistra z posledních let porazili 4:3 v prodloužení a skvělou pohodu si přenesli i do neděle. Sice po první části prohrávali 0:2, ale skvělou hrou otočili na 3:2, když se trefil poprvé za muže i debutující šestnáctiletý talent Marek Daníček.

Jenže hosté mají velezkušený tým, kapitán Šperl vyrovnal a v prodloužení byli tentokrát šťastnější oni. I tak se domácím dostalo velkých ovací zaplněné arény u zimního stadionu. Právem.

Kladno zkusí ve formě zůstat, protože po skončení play-off extraligy následuje Final Four Českého poháru a tam se Kladeňáci dostali.