Poprvé se tak nehrálo na pět setů. A mohlo se, poněvadž hosté měli ve čtvrté sadě k dispozici dva setboly, přičemž je o ně připravil servírující Jihočech Sobotka – kat Kladna. Jeho bývalý hráč pak měl, stejně jako v úvodním utkání série, velký podíl na tom, že jihočeský tým využil hned první možnost ukončit utkání.

„Zatím to tak vypadá, že opravdu je náš kat. Ještě ale není všem dnům konec. Nebylo to jen o jeho dvou třech balonech, i když rozhodly zápas. Štěstí se k nám otočilo zády," mínil kapitán poražených Adam Zajíček s tím, že koncovku musí hodit za hlavu. Taková situace se jim prý nestala poprvé.


Hosté první set prohráli až příliš hladce (17). „Byli jsme asi zaskočeni nástupem Budějovic, kterým chodil servis," mínil blokař Kladna. Zápas totiž otevřel čistým esem Michálek. „Myslím, že jsme se pak otřepali a chyběl nám kousek ke zkrácenému setu. Soupeř na to byl lépe připravenější a šel si pro to," podotkl Zajíček.

Trenéři Kladna od druhého dějství sáhli teprve podruhé v sezoně k léčbě Foktem. Nasazení bývalého kapitána kladenských mistrů republiky pomohlo. „Hrál dobře, je to určitá pomoc, ale jedním hráčem se to nevyřešilo," konstatoval Zajíček.


V úvodních dvou sadách řádil domácí univerzál Gevert a Kladenští věří, že Chilan tak fyzicky náročný výkon nemůže krátce po sobě zopakovat.

Čtvrté utkání bude odehráno ve čtvrtek opět v Českých Budějovicích. Začátek je v 18.20 hodin a zápas bude v od 19.00 hodin vysílat ČT sport. „Hraje se na čtyři vítězství a my rozhodně přes různé bolístky neskládáme zbraně. Je to jedinečná příležitost získat titul," uzavřel lídr kladenského družstva. trofej.

Budějovice – Kladno 3:1

Sety: 17, 26, -21, 24. Čas: 119 minut. Stav série: 2:1 (3:2, 2:3, 3:1).
Č. Budějovice: Gevert (27), Mach (8), Michálek (12), Habr (4), Sobotka (12), Kraffer (1), libero Kryštof. Střídali: Kuliha (5), Fila, Červinka.
Kladno: van Haarlem (5), Zajíček (9), Syrůček (1), Hietanen (11), Hýský (13), Křesťan (25), libero Sparidans. Střídali: Trojan, Fokt (6), Dillien.