Zajímavostí utkání byly dvě posily, které si Beer Stars opatřili. Útočník Vojtěch Butor patřil ještě nedávno k velkým talentům kladenského hokeje, Michal Pergl je dlouhodobě elitním hráčem, jenž prošel už řadou klubů. Oba borci při premiéře nejen skórovali, ale góly i připravovali.

Na první výhru sezony z minulého týdne navázal Falcon v duelu s Unhoští, která si tak musí ještě na úvodní radostný pokřik počkat. Vyrovnaný duel zlomil Falcon až v závěru třemi góly, proto vypadá skóre 5:1 tak jasně. Dařilo se hlavně dvougólovým střelcům Kopeckému a Nevařilovi.

Vlci Buštěhrad výborně zabojovali proti Dynamu a R. Omrai ve třetí třetině vyrovnal na 5:5. Jenže Vlci vzápětí nepohlídali Zahradníka a ten už po osmi vteřinách (!) vrátil Dynamu vedení. Favorit nakonec vyhrál 8:5.

Úplně jiný vývoj měl tahák kola mezi druhým Berounem s prvními Notory Kladno. Domácí jindy v první třetině na berounském hřišti s umělým povrchem září, ale o víkendu jen nechápavě koukali a úvodní dějství prohráli se skvěle hrajícími hosty 1:6! Po druhém to bylo ještě horší – 2:9 a teprve pak se Kelti zvedli a snížili na 4:9. Za vítěze zářil autor čtyř gólů Martin Karas, ovšem vidět byli i další, Dvořák, Hoffmann, Grossmann či gólman Macháček.

Kelti tak opustili druhé místo tabulky, dostala se před ně Třebíz. Ta zdolala Nové Strašecí B 4:1.

V nižší okresní lize se dál na čele drží Extrém, který deklasoval Rytíři Buštěhrad 11:1 hlavně zásluhou pětibrankového střelce Jakuba Šímy.

Psi Kladno jasně přemohli Spartu 6:2, ale zbytek duelů byl dramatický.

Naštvaný byl Moribundus, který s favorizovanými Beer Stars B držel remízu 3:3 ještě čtvrt minuty před koncem. Ale rezerva Beer Stars zvládla stejně jako áčko koncovku výstavně. Opět v tom měl prsty skvělý Sojka. V čase 44:44 dal na 4:3 a Fišer stihl i zvýšit.

Narko se nečekaně nadřelo proti Deltě a o výhře 3:2 rozhodlo také až v závěru Kozelkou.

Béčko Dynama pak přemohlo Černou hvězdu 4:3. Vítězům pomohla hlavně posila z Buštěhradu Roman Omrai, který přihrávkami zařídil tři branky. A také střelec rozhodujícího gólu Vodička.