Vedení kladenského klubu totiž míní od vítězek soutěž odkoupit! „Družstvo bude doplněné mladšími dorostenkami, které se jako tým jeví velice dobře.

Chceme, aby výkonnostně rostly ve vyšší soutěži,“ přiblížila trenérka Marie Šedová jeden z důvodů, proč Sokol o ligovou soutěž tak stojí. Dalšími je oproti krajskému přeboru všeobecně vyšší úroveň z pohledu organizace soutěže, kvality rozhodčích a samozřejmě basketbalu samotného.

Z toho je jasné, že nabídka vzešla z kladenské strany. Podle zástupce kyjovského klubu je ale ve hře také jeden moravský celek. „Vypadá to, že rozhodne výše finanční nabídky,“ přiznala Šedová.

Sokol teď narychlo shání každou korunu, mocně mu však šlape na paty čas – 20. června je totiž uzávěrka přihlášek do II. ligy.

„Nějaké prostředky už jsme dohromady daly, avšak potřebovaly bychom většího sponzora. V konkurenci hokeje, fotbalu a volejbalu ale moc šancí nemáme. Přesto doufám, že se nám to podaří, vždyť ligu jsme hrály pět let,“ doplnila Šedová.

Pokud se Sokolu podaří soutěž odkoupit, bude mít Kladno ve druhé basketbalové lize dva zástupce. Druhým je mužský BK Kladno, jenž vyhrál play–off krajského přeboru (porazil Mladou Boleslav) a tudíž bude od podzimu ligovým nováčkem.