„Nejsem překvapená, stav jedna jedna jsem očekávala," přiznala trenérka Kladna Marie Šedová.

Vsadila na úspěch v domácím duelu, zatím na Spartě věděla, že jejímu týmu asi dojde šťáva. „Sestava byla příliš okleštěná, v sedmi hráčkách bojovat proti běhavé Spartě ve dvou dnech se nedalo," narážela na absence Reimerové, Kopecké či Olšové. A to ještě při nepovedeném pádu zranila dlouholetá opora Stůjová.

Nevyšel ani tah s comebackem Renaty Šauerové. Manželka známého kouče už aktivně nehraje, přesto chtěla pomoci. „Bohužel, zákon schválnosti jí to dovolil na pět minut, pak špatně došlápla a byl z toho výron," litovala Marie Šedová.
Té vyšel aspoň tah s příchodem Kateřiny Brejlové. Půjčila si ji na hostování z Nuslí a po oba dny patřila k nejlepším střelkyním.

Hodně jí pomáhala také Martina Drahotová. Právě někdejší ligová hráčka Strakonic se v sobotu rozstřílela ve třetí čtvrtině a nastartovala obrat Kladna, které do té chvíle prohrávalo. Druhá půlka duelu byla ale v jeho režii.

V neděli to bylo o něčem jiném. Sparta opět chytila začátek a pak už nedala unaveným Sokolkám šanci.

„Nevadí. Příští sobotu bychom měly být kompletní a Spartě jsme ze čtyř duelů v sezoně podlehly jen jednou. Věřím, že na postup máme," dodala bojovně Marie Šedová.

Výsledky: Sokol Kladno – Sparta Praha B 65:49 (13:14 24:28 41:36). Sparta Praha B – Sokol Kladno 85:69 (21:17, 43:32, 62:53).