Holky v bílém sehrály opravdu skvělou partii. Pozor, ony i hostující holky v rudém, to bez debat.

Bylo to tvrdé, v neustálém pohybu. Pod košem vládla dlouho kladenská zkušenost v podobě Romany Rájkové – dcera hokejového kouče Zdeňka Müllera zářila na obou stranách placu a pomohla vybudovat nadějný devítibodový náskok.

Ale mladší hostující Šimáková se brzy rozkurážila také, a protože šly Spartě lépe trestné hody, ve druhé desetiminutovce náskok stáhla. Pak sice trefila poprvé v duelu Maťátková trojku (skoro s klaksonem), ale bylo jasné, že duel bude dramatický až do posledních chvilek.

„Jak to vidím já, držíme výborně rotaci při střídání, to bude v závěru výhoda," pronesl v pauze někdejší redaktor Kladenského deníku, ale hlavně dlouholetý basketbalový trenér dětí Martin Modr.

Jeho tip vyšel dokonale.

Ve třetí čtvrtce to tak ještě nevypadalo, najednou byla lepší Sparta a poprvé pro sebe urvala vedení, ale neutekla naštěstí o moc.
„Co to hrajete?" zuří na střídačce trenérka Marie Šedová a kříží ruce.

Time.

Teprve ten pomohl, holky se zklidnily a exligová Martina Drahotová s tváří pokerového hráče je začala vracet přesnými střelami do hry. „Začátek jsme zvládly výborně, ale třetí čtvrtinu už ne. Děvčata si vybrala slabší chvilku," potvrdila Marie Šedová.

A kromě Drahotové vyzdvihla i Kateřinu Brejlovou. Posila půjčená z Nuslí po chladném začátku vysedávala na střídačce a čekala na svou další šanci. Přišla zhruba ve chvíli, když se ve dveřích tělocvičny na 5. ZŠ objevila její maminka, trenérka. Trojka. Ještě jedna. A za dva body. „Přesná střelba Katky Brejlové nás postavila definitivně na nohy," poděkovala pomocnici Marie Šedová.

Stovka skvělých diváků v čele s několika kluky, kteří doslova hulákali od začátku do konce: „My jsme Kladno, kdo jste vy?!", hnala Sokolky za rozhodujícím náskokem.

Kromě rozjeté Brejlové pomohly i první minely sparťanek při střelbě šestek a v úplném závěru zlatá ruka Moniky Maťátkové. Její čtyři koše drama rozhodly. „Aspoň se nebude psát jenom o fotbalu," usmívá se s lehkou výčitkou zapisovatelka u stolku časoměřičů.

Je jí bývalá hráčka Radka Škvárová, manželka známého dokesského fotbalisty a kouče Martina a mimochodem jedna ze dvou dcer Marie Šedové.

Ta má po ruce i dceru druhou, aktuálně po zranění nehrající Markétu. Radují se všechny.

A máma asi nejvíc, vše navíc zvládla docela v pohodě a klidu. „Už jsem se za ta léta zklidnila, vím, že to nemá cenu nějak moc vyskakovat. Ale pořád ještě někdy vyjedu," usmívá se.

Kolem ní je smíchu mnohem víc.

Ale žádná hospodská oslava, jakou byste po takovém zápasu čekali u každé klučičí party, se nechystá.

Holky to mají prostě jinak. Zvlášť když jsou mezi nimi mámy od dětiček.

„My si občas sednout jdeme, když se předem domluvíme. Ale po zápase to nejde, musíme za dětmi a také za manželem. Možná, až dáme malého spát, to večer oslavím s ním, třeba si otevřeme lahev vínka," smála se hrdinka závěrečných okamžiků duelu Monika Maťátková.