Ženský závod ovládla počtvrté v kariéře Michaela Dimitriadu z Želvičky Praha, která zase sebou nechala i kladenskou obhájkyni prvenství Jan Zímovou a Ivanu Jedličkovou (obě MK Kladno).

Za téměř ideálního počasí odstartoval v sobotu dopoledne závod Vlastimil Zwiefelhofer, legendární český vytrvalec, který ale maraton podle svých slov v oblibě neměl. Rád má ale svoje kamarády z Kladna, proto pozvání přijal a vyslal výstřelem ze startovní pistole na trať kolem Lapáku více než 150 běžců.

Borci se sjeli do Kladně z celé republiky, i proto patří pochvala domácím, kteří sice nedosáhli na nejvyšší dvě pozice, ale byli v první desítce a většinou i výš, pokud šlo o jejich věkové kategorie. Pátý doběhl Radim Čada (Unhošť), šestý Jakub Hurych (Kladno), osmý Jan Kárník a devátý Jakub Zahrádka (oba Unhošť), desátý Jaroslav Ouředník z Doks.

Speciálních pochvalu by zřejmě zasloužil každý jedinec, který se na maratonskou trasu vydal. My zmíníme 81-letého Zdeňka Kopeckého, který doběhl v čase 05:39:26 na 118. Místě – první ve své věkové kategorii. Nebo 56-letého Petra Musila, který s obavami na startu říkal, že jde o jeho první maraton v životě a netušil, jak si poradí. Byl báječný, časem 03:49:26 obsadil šedesáté místo (osmé ve své kategorii). Těsně za ním pak cílovou pásku protrhl Josef Beránek z MK Kladno.

Tenhle PAN běžec se zúčastnil všech osmnácti ročníků!!