Už dnes zahájí Alpiq druhou polovinu základní části a bude to doma v Městské hokejbalové aréně u zimáku. V 17 hodin přivítá desátý Most (první utkání 5:1) a v neděli v 11 hodin čtvrté Ústí nad Labem, jež mu v dosavadním průběhu sezony připravilo zatím jedinou porážku (3:4). Kladno má ještě jeden důvod vendetě, se Severočechy na jaře vypadlo ve čtvrtfinále play-off.

„Mají sice kvalitní tým, ale já bych tu prohru připsal spíš tomu, že to byl začátek soutěže a ještě jsme nebyli tolik sehraní a udělali jsme tam hloupé chyby," míní hodně talentovaný obránce Radek Soukup, který už nasbíral v 11 zápasech 7 kanadských bodů (5+2) a mezi beky je nejproduktivnějším Kladeňákem. „Jsem rád, že nám to tam padá. Naposledy jsem dal v sobotu proti Jindřicháči dva góly já a druhý den můj kolega z obrany Martin Nedvěd. Myslím, že šlape celá druhá lajna, ale to samé platí o ostatních. Věříme si, že oplatíme prohru Ústí a zvládneme i duel s Mostem," je přesvědčen Soukup.

Ten na podzim zažívá hlavně vítězství, ale o minulém víkendu prožil i jednu krušnou prohru. Je podobně jako kapitán Petr Ogurčák z Dobrovíze, kde si chodí zahrát i fotbal, ale pouze když má extraliga hokejbalu pauzu. Ta přišla minulý týden a tak Radek natáhl tričko s krátkým rukávem, trenky, stulpny a kopačky. Jeho tým ale podlehl Zbuzanům 0:7! „Pauza vyšla zrovna na takový zápas, prostě hrůza. Soupeř byl prostě lepší, bylo vidět, že tam má několik borců, kteří se nechytli v Dukle," mávne otráveně rukou čerstvý reprezentant, který ale na jarní MS v Kanadě ještě moc nemyslí.

„Trenér dal teď některým mladým šanci, aby si to v repre vyzkoušeli, ale na šampionát mají větší šanci zkušenější hráči. Uvidíme," usmál se borec, který v jedenadvaceti letech už slavil tři dospělé tituly mistra republiky s Alpiqem, ale má i zlato z MS osmnáctek v německém Bayreuthu.