Dva prvně jmenovaní jsou členové KBS ÚAMK Teamu Unhošť. Výborně zajel Kouble, pro nějž byla soutěž víceméně součástí přípravy na Portugalsko. Po oba dny byl nejrychlejší, což ho v Evropě vyneslo na desáté místo, přičemž ve třech předchozích dílech nestartoval.

V konečném účtování byl z českého družstva nejlepší Škuta, který skončil v ME šestý a v kategorii Junior2 třetí. „Ve finálovém podniku evropského šampionátu se jezdí taková malá Šestidenní. Kromě jednotlivců je vypsaná i Trofej národů. Body do družstva se počítají pouze z posledního podniku, a ten nám vyšel,“ vysvětlil Ladislav Krupička, šéf týmu KBS.

Kryštof Kouble v Polsku ovládl v absolutním pořadí oba soutěžní dny | Video: archiv KBS ÚAMK Unhošť

Na jihozápad Evropy se třemi motorkáři

Nyní čekají jezdce v Portugalsku dvě poslední části GP Enduro 2023, jak se říká seriálu mistrovství světa. O body se bojuje jen v jednotlivých třídách, soutěž družstev není v tomto šampionátu vypsána. První zastávkou je město Valpaços, MS vyvrcholí v Santiagu do Cacém o týden později.

Krupička míří do na jihozápad Evropy se třemi motorkáři. „V GP-E2 figuruje Kouble po pěti podnicích na průběžně osmém místě a stále má v této prestižní třídě naději na obhajobu loňského šesté příčky,“ zmínil Krupička jednoho z držitelů evropského zlata v družstevech.

„V GP-Junior2 jede Škuta, který je zatím sedmý, ale i on má velkou šanci své dosavadní maximum v konečném hodnocení vylepšit. Ve třídě Open 4S Světového poháru bude na startu další motocyklista v unhošťských barvách Jakub Hroneš, který je v průběžném hodnocení třetí,“ představil sestavu pro nadcházející klání.

Kryštof Kouble v Polsku ovládl v absolutním pořadí oba soutěžní dny | Video: archiv KBS ÚAMK Unhošť