Nejmladší tým (dívky 8 až 10 let) získal zlato a děvčata jsou tak pro letošní rok mistryněmi České republiky. „Mají obrovský potenciál, jelikož závodí na stepech prvním rokem a hned se jim podařilo vyhrát šampionát," byla nadšená zakladatelka studia Zora Moudříková.

Další velký úspěch zaznamenal i nejstarší tým Fit studia Venuše v kategorii senior fitness step (17 a více let). Děvčata získala stříbro a titul vicemistryň republiky. „Dívky letos mají výročí, cvičí spolu již deset let a to pouze s minimálními změnami v týmu. Nyní se veškeré jejich přípravy stáčí směrem k mistrovství světa v holandském Leidenu, kde chtějí příští týden podat co nejlepší výkon. Na jarním mistrovství Evropy získaly bronz,“ připomněla hrdá vedoucí klubu a dodala, že úspěšnou trenérkou obou zmíněných seskupení je Iveta Radostová, která je na své svěřenkyně samozřejmě právem moc pyšná.

Ale tím dobře odvedená práce tohoto dlouholetého kladenského klubu na víkendových závodech zdaleka nekončí.
Druhý tým Venuše, závodící též v dospělé kategorii fitness step, získal na šampionátu v Praze čtvrté místo.

„Děvčata se zde rozloučila se závodní plochou bramborovou medailí, stejně tak na čtvrtou příčku dosáhla i na letošním mistrovství Evropy v Karlových Varech. Trenérkou tohoto týmu je Lenka Müllerová. Náš juniorský tým (14 až 16 let) získal v nejpočetnější kategorii sedmé místo a předvedl skvělou sestavu ve stylu Rozstleskávaček. Trenérkou je Zuzana Koucká. Kadetky (11 až 13 let) získaly 5. místo. Medaile dívkám bohužel nevyšla, ale holky předvedly krásnou sestavu. Jejich trenérkou je Nikola Holoubková," doplnila Zorka Moudříková.

Na závěr ještě poděkovala všem členkám klubu z Venuše. "Hlavně za skvělou reprezentaci a týmu step senior držíme palce na nadcházejícím mistrovství světa,“ zakončila shrnutí víkendového šampionátu zakladatelka velmi úspěšného klubu.


Jitka ŠVIHÁLKOVÁ