Mistryně světa! Kladenský aerobik na tuhle nádhernou metu opět dosáhl, když kadetky ze Sportklubu Academy smázly ve Vídni veškerou konkurenci a užily si sladký triumf podložený nekonečnou pílí a zápalem. Gratulace tak míří oběma sestrám Proškovým jako trenérkám i jejich svěřenkyním. Obdiv zaslouží i členky dalších kladenských klubů, které v metropoli u Dunaje rovněž sbíraly cenné kovy.

„Holky neskutečně bojovaly. Vyhrály letos vše co se dalo a byly favoritkami, ale tuhle pozici není tak lehké uhájit. Ony to dokázaly a my jsme na ně se sestrou pyšné," prohlásila po návratu z Vídně jedna z trenérek Klára Prošková, podle níž se v sestavě sešly úžasné holky, které si neskutečně sedly.

Sestava ve složení Zuzana Vavříková, Kristýna Hájková, Tereza Filipovská, Marie Filipovská a Nela Linková nedělala chyby a odvedla dokonale práci, na kterou se připravila.

Klub bývalých mistryň světa a skvělých aerobiček Kláry a Jindřišky Proškových vznikl teprve před sedmi roky a patří tak v Kladně mezi nejmladší. Přesto je už dlouho jasné, že mu v kategorii Fitness Aerobik Petite vyrůstá skvělá sestava. A ta prolomila historický milník. „Je to náš první světový titul a jsme za něj šťastné. Ale je za ním opravdu tvrdá několikaletá práce," dodala Klára Prošková.

RADOST I V DALŠÍCH KLUBECH

Medailová radost panuje také v dalších klubech. Juniorská sestava Aerobik Dancers a Sportklubu ČASPV obsadila třetí místo ve Fitness Aerobik Grande, což je velká sestava s osmi děvčaty. Stejné spojení klubů získalo bronz také mezi Trii v sestavě Simona Smrčková, Barbora Kindlová, Karolína Sobotková.

A mezi kadetkami zase zářilo Fit studio Venuše, které potěšilo trenérku Zuzanu Kouckou stříbrnými medailemi ve složení Nikola Kovaříková, Damiána Drožová, Eliška Čiháková, Lucie Frolíková, Emma Svobodová, Julie Kolouchová, Nela Rendlová, Tereza Šímová a Nelly Grubnerová - vše v kategorii Fitness Step Grande. Dobře závodil také MK Kladno, byť zůstal těsně bez medailí.

I BRAMBORY MOHOU CHUTNAT

V uvozovkách jen na bramborovou medaili dosáhla mezi jednotlivkyněmi Andrea Švihálková. Čtvrté místo z nejprestižnější kategorie juniorek ale brala Kladeňačka všemi deseti, vždyť před pár týdny skončila čtvrtá v republice.

Ve Vídni ji z českých závodnic překonala pouze nová mistryně světa Karolina Kudláčková z Barrandova, pak už před ní skončily pouze zahraniční hvězdičky Siennah Pirona z Austrálie a Belgičanka Luka Torfs. Andrejka má našlápnuto k báječné kariéře.