Eliška Staňková (35 let) je dlouhou dobu jedinou sportovkyní Kladna, která atakuje start na letních olympijských hrách, které jsou jejím snem. Zkušená diskařka je už sedm let obrovskou oporou AC Tepo Kladno a nejlepší českou závodnicí v hodu diskem. Svému sportu se věnuje už 20 let a získala mnoho úspěchů. Mnohonásobná mistryně republiky byla vidět i na největších světových kolbištích, na Mistrovství Evropy 2012 skončila na 13. místě a v roce 2014 byla dokonce desátá. V roce 2018 byla Nejlepší sportovkyní Kladenska, letos skončila druhá (nejlepší z žen). Žije v Praze s přítelkyní a dvěma psy.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?
Provizorně posiluji v garáži, odrazy dělám na schodech, skáču přes švihadlo, používám TRX, balanční pomůcky… vzhledem k tomu, že sezóna začne později a důležité závody jsou přeloženy, tak se mohu připravovat téměř stejně, jako by karanténa nebyla. Důležité je udržet sílu a to díky provizorní posilovně mohu.

Jak se udržujete v kondici?
Trénuji každý den.

Jaký domácí trénink byste doporučila všem?
Nejlepší na lidské tělo je trénink s vlastní vahou těla. Kliky, výpady, dechová a balanční cvičení, protahování, jóga, .. to na co není v běžných dnech, kdy jsme zaneprázdněni prací, čas.

Co vás karanténa naučila?
Trpělivost (smích).

Roušku jste si ušila vlastní nebo jste ji dostala? Případně od koho?
Dostala od rodičů.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?
Že skončí všechna omezení a lidi budou moct opět dělat vše co mají rádi, co teď kvůli omezením nemohou.