NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ SPORTOVEC ROKU 2016 – MĚSTA SLANÝ

Kategorie Kolektiv mládeže

1. Fitness klub aerobiku Slaný (sportovní aerobik) Fitness klub aerobiku Slaný sedmičlenný tým Fitness aerobik Kadet obsadil ve finále celostátní soutěže Mistry s mistry první místo, přičemž vyhrál všechny tři nominační závody, jichž se zúčastnil. V ligových závodech soutěže Mistry s mistry obsadil dvakrát druhé místo. 

2. AK Slaný (plochá dráha) Plochodrážní AK Slaný v loňském ročníku mistrovství republiky juniorských družstev obsadil třetí místo. Zasloužila se o to dvojice Adam Fencl - Filip Hájek.

3. ZŠ Rabasova Slaný obsadila desáté místo v republikovém finále Olympijského odznaku - Sazka olympijského víceboje.

Jednotlivci mládeže

1. Filip Roubíček (čínský box, TCB Gym Slaný) Juniorským sportovcem Slaného je mistr světa. Závodník TCB Gym Slaný Filip Roubíček se věnuje čínskému boxu a světový titul vybojoval na šampionátu v Itálii. Dále je vítězem Evropského poháru a také Českého mezinárodního poháru

2. Niamh Štricová (stolní tenis, STC Slaný) Druhá příčka patří vítězce za rok 2014, stolní tenistce STC Slaný Niamh Štricové. Nadějná hráčka byla třetí na mistrovství České republiky kadetek v jednotlivcích a třetí na turnaji světového okruhu ITTF v Bratislavě. Tady to bylo ve čtyřhře. Začala hrát také druhou nejvyšší soutěž za pražský El Niňo

3. Richard Wohanka (orientační cyklista, SKOB Slaný) Před rokem byl nejlepší, letos se musí spokojit s třetím místem. Orientační cyklista SKOB Slaný Richard Wohanka byl loni pátý v kategorii do 17 let na mistrovství Evropy v Portugalsku. V tuzemsku startoval v kategorii do 20 let. V Českém poháru skončil čtvrtý a ve třech jeho dílech dokonce zvítězil. Na českém šampionátu na klasické trati skončil český juniorský reprezentant druhý.

TRENÉR

1. Markéta Duchoslavová (basketbal, BC Slaný) je trenérka družstva U12 a hráčka ženského týmu. Svým přístupem a atraktivní formou tréninků získala pro basketbal mnoho malých dívek. Maminka dvou dětí basketbalem žije a dokáže zaujmout a motivovat malé hráčky ke skvělému nasazení na trénincích i v zápasech. Pod jejím vedením družstvo vyhrává jeden zápas za druhým. Malé baskeťačky ji mají rády. Vytvořila z nich skvělou partu

2. Mario Jarkas (TCB Gym Slaný) byl Nejúspěšnějším sportovcem Slaného 2015 a tentokrát se prosadil i mezi trenéry. Loni jeho svěřenci slavili mnoho úspěchu a reprezentují úspěšně město Slané po celém světě např. v Thajsku nebo Itálii. Jeho svěřenci byli třikrát mistry ČR, třikrát vicemistři a čtyřikrát třetí. Bylo to v kickboxu, čínském boxu, K1 a thajském boxu.

3. Pavel Kajpr (cyklokroužek TOI TOI Slaný) s nadšením vede již několik let cyklokroužek, který navštěvuje několik desítek kluků a děvčat. Celoroční aktivitu dělí mezi jízdy venku a přípravu v tělocvičně

Kolektiv dospělých

1. TCB gym Slaný (čínský box) Jelikož jsou nejlepším českým klubem, který provozuje čínský box, zaslouží si být nejlepší i ve Slaném. TCB Gym Slaný má ve své sbírce mimo jiné titul mistra světa i třetí místo z tohoto šampionátu.

2. Hrasl Slaný (futsal) Málokteré město má tolik futsalových klubů jako Slaný, které je už dlouhé roky českou Mekkou tohoto sportu. Vůbec nejlepším jeho týmem je Hrasl Slaný, který v minulé sezoně skončil na krásném třetím místě divize a v horní polovině tabulky se pohybuje také v probíhající sezoně. Zkratka Hrasl vznikla ze slov Hravě a s láskou.

3. SK Slaný (fotbal) Po nějaké době se ve Slaném hraje fotbalový krajský přebor. Na jaře ho vykopalo áčko SK Slaný, jemuž patří po podzimu devátá příčka (byly časy, kdy mělo Slaný dva divizní kluby - ČKD a Duklu).

Sportovní hvězda Deníku

Mládež

Emma Cardová (Box Heros Slaný, kickbox) se věnuje kickboxu třetí rok, přičemž dvě sezony se talentovaná boxerka zúčastňuje turnajů. Největším úspěchem je titul vicemistryně republiky, její trenér Lukáš Zeman ale řadí výš druhé místo na mezinárodním podniku Prague open, kde jí byly soupeřkami výhradně zahraniční závodnice

Dospělí

Průcha Martin (HC Slaný, lední hokej) je dlouholetý hráč slánského hokejového klubu, za který nastupoval od roku 1989 až do loňského prosince. Hrál v něm 27 let a byl jeho dlouholetým kapitánem. Za tu dobu je historicky první patrně ve všech sledovaných statistických údajích. Před měsícem ze zdravotních důvodů skončil a stal se asistentem trenéra. Je ikonou a inventářem HK Lev Slaný. Bican se mu přezdívá podle jeho trenéra z mládeže Zdeňka Průchy, i jemu se tak říkalo. 

Síň Slávy

1. Jiří Budil (judo) Pátým členem Síně slávy je zakladatel, propagátor a dlouholetý šéf slánského juda Jiří Budil. Bez přehánění lze tvrdit, že bez něj by judo ve Slaném neexistovalo.

ZVLÁŠTNÍ CENA

Sportovní centrum mládeže při Autoklubu v AČR Slaný, bylo ustaveno cestou Autoklubu České republiky ministerstvem školství, mládeže a sportu. Do tohoto SCM jsou zařazováni nejtalentovanější mladí jezdci ve věku 10 – 21 let ze všech plochodrážních klubů v ČR. Na začátku každé sezony výběr a zařazení talentovaných jezdců do SCM provádějí treneři realizačního týmu SCM.  Realizační tým SCM je po dobu 9 let pověřen Svazem ploché dráhy zajišťováním reprezentace v závodech mistrovství světa a mistrovství Evropy. Za svoje působení ve Slaném jezdci SCM dosáhli řadu úspěšných výsledků v závodech MS a ME a jejich výsledky patří po řadu let mezi nejúspěšnější výsledky plochodrážního sportu v ČR.

CENA JOSEFA MASOPUSTA

Jiří Hokův. Dlouholetý fotbalista slánských klubů ČKD a SK, ze které v letech 1956 až 1973 odehrál 520 mistrovských utkání. Je pamětníkem nejlepších let slánského fotbalu. Kariéru ukončil na okresní úrovni v týmu Bilichova.

Jednotlivec dospělí

1. Eduard Krčmář (plochá dráha, AK4ton Slaný) Mladý plochodrážník extraligového družstva AK 4ton Slaný Eduard Krčmář vyhrál po dvou druhých místech v anketě v předešlých dvou letech. Byl druhý ME juniorů, je mistrem ČR do 21 let, čtvrtý v MČR mezi dospělými, dále je semifinalista MS jednotlivců dospělých a opora extraligového týmu, který skončil třetí. Vyzkoušel si britskou ligu i Zlatou přilbu.

2. Kateřina Rouhová (sportovní střelba na kovové siluety, SSK Slaný) Po dvouleté pauze se umístila v nejlepší trojce žena. Sportovní střelba na kovové siluety je doménou závodnice SSK Slaný Kateřiny Rouhové. Výčet jejích medailí by vydal na dva večery, takže alespoň některé. Třetí na mezinárodním závodě GP Bohemia, vítěz ligového Českého poháru na 100 m malorážná pistole vleže i ve stoje, stejně jako v pušce. Na mistrovství republiky získala 8x stříbro a 6x bronz. Prý se tréninku věnuje minimálně

3. Tomáš Řenč (triatlon, Vanavan Kladno) První, druhý i třetí byl mezi slánskými sportovci borec, který si třetí místo letos zopakoval. Triatlonistu Vanavanu Kladno Tomáše Řenče vyneslo na bronzovou pozici páté místo v polovičním ironmanu na Slovensku v Šamoríně, kterým se nominoval na mistrovství světa 2017. Vítězství v závodě Českého poháru v Klasik duatlonu v Příbrami a třetí místo v závodě Českého poháru triatlonu v polovičním ironmanu ve Stráži pod Ralskem