Nejvyšší ocenění středečního slavnostního večera v Hotelu Hejtmanský dvůr obdržel také za zisk titulu akademického vicemistra světa v olympijském triatlonu.
Prvenství mu pochopitelně udělalo velkou radost. „Je pro mě povzbuzením do dalšího tréninku a závodů. Triatlon je přece jen velká dřina a každé ocenění je pro mne pozitivní," uvedl Řenč.
Přiznal, že když se mu nepovede závod, napadají ho myšlenky s náročnou disciplínou skončit. Ty však musí záhy zahnat, poněvadž nechce zklamat rodinu, trenéry a přátele, kteří ho podporují.
Na svůj největší loňský úspěch dosáhl v Brazílii, kde musel bojovat nejen se soupeři, ale také s náročnými klimatickými podmínkami.
Když už jsme v jižní Americe, tak připomeňme jeho druhý velký výkon. V jednorázovém Americkém poháru skončil v peruánském hlavním městě Limě na pěkném šestém místě.
Cílem milionů sportovců je účast na olympijských hrách a Tomáš není výjimkou. Prostředí v Brazílii už zná ze zmíněného šampionátu, tak proč si výlet do největší jihoamerické země nezopakovat. Cesta do Ria de Janeira 2016 je dlouhá a trnitá. Tomáš je totiž momentálně dvoustý na světě, a aby se sportovního svátku mohl zúčastnit, měl by se vejít do první stovky a být nejhůř druhým Čechem v pořadí. Zatím je čtvrtý.
Tento žebříček se rekrutuje z dva a půl roku dlouhého cyklu, v jehož rámci triatlonisté sbírají cenné body.„Je to těžký, avšak splnitelný úkol. Dá se říct, že letošní rok je pro mne klíčový," řekl Tomáš Řenč s tím, že ho čeká časově a finančně náročné období, které by mohlo začít závodem světové série v Saúdské Arábii. Pokud pořadatelé akceptují přihlášku, bude to jeho letošní premiéra.
Pokud to nevyjde, tak si ji odbude koncem března v rámci závodu Evropského poháru v Portugalsku, kam by se měl bez problémů dostat. Bodů na to má dost.