Milan Silný, jak sám říká dvakrát pětadvacetiletý Slaňák, jezdí na kole. A ne ledajaké trasy, překonává totiž výzvy, které normální smrtelník dá jen velmi těžko. Má za sebou kromě jiných ultramaraton na 1000 mil či závod Lví stopou, který v rámci 100 let vzniku Československa mapoval historické hranice naší země. za své výkony dostal několik cen včetně jedné hodně speciální, byl Nejlepším sportovcem Slaného. Bankovní úředník je ženatý a má dvě děti, nouzový stav společně tráví ve slánské panelovém domě.

Jak moc vám karanténa omezila sportovní život?

Během karantény se snažím jezdit na kole alespoň hodinu/dvě denně, ale momentálně jsem velmi limitován pracovními povinnostmi = práce kvůli koronaviru hodně, času na kolo málo. Na kole můžu jezdit po lese sám, takže v tomto mě po fyzické stránce příliš neomezila. Cítím se spíš takový nesvobodný po psychické stránce. Po obci s rouškou, po lese bez roušky, když potkám člověka, tak s rouškou. Sundat roušku, nandat roušku, sundat, nandat. Cítím se trošku provinile, když na vyjížďku vyrážím, nebo když se z ní vracím a projíždím městem.

Jak se udržujete v kondici?

Na trenažéru doma s hudbou ve sluchátkách.

Jaký domácí trénink byste doporučil všem?

Doporučuji nepodléhat depresi. Každý si může doma najít možnost nějakého sportovního vyžití dle možností. Trenažér, švihadlo, kliky, dřepy, činky, šachy, dáma, karty atd….. Ti největší srdcaři mohou třeba zkusit uběhnout maraton doma na trase obývák-kuchyně-ložnice a zpátky…. A pořád dokola celých pět-šest hodin (směje se).

https://www.denik.cz/online-reportaz/reportaz/koronavirus-aktualne.html

Co vás karanténa naučila?

Karanténa mě naučila víc lenivět… ležet na gauči, koukat na televizi a popíjet u toho pivo. A taky hodně žehlím vyprané prádlo celé rodině (smích).

Roušku jste si ušil vlastní nebo jste ji dostal? Případně od koho?

Roušku s cyklistickými motivy jsem dostal od kolegů z práce i od rodiny. Kdybych si ji měl ušít sám, asi bych skončil zraněn a nedobře.

Na co se nejvíce těšíte, až karanténa skončí?

Nejvíc se těším, až se budu moci svobodně nadechnout svěžího prosluněného vzduchu bez zafuněné uslintané roušky přes ústa.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník