Akce se jako vždy zúčastnili i slavnostní hosté: primátor Kladna Dan Jiránek, krajský radní pro sport Martin Draxler, šéf kladenské atletiky Jiří Klesnil, metodik Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Vojta, bývalý zástupce ředitele a dnes šéf mládeže při Českém svazu atletiky Vít Rus, ale také a bubeník skupiny Tři sestry Petr Lukeš či manažer stejné skupiny Pavel Martínek.

Šlo i o jednu velkou premiéru, ředitelka Květoslava Havlůjová totiž byla u téhle akce poprvé, ve funkci vystřídala ředitele Jiřího Stejskala až loni. A byla nadšená. „Pro mě je tady všechno premiéra, jmenována jsem byla až loni v říjnu. Ale jsem ráda, že máme takovou spoustu studentů, kteří umí vyhrávat soutěže,“ těší Květoslavu Havlůjovou.

„Moc se mi to líbilo a doufám, že tuhle tradici zachováme i v příštích letech. Sportovní gymnázium je tady hlavně kvůli propojení sportu a vědění, učení. Studenty to stojí velkou spoustu úsilí a času a je fajn, že za to jsou odměněni,“ dodala ředitelka, jíž byl silnou oporou a hybnou pákou vyhlašování zástupce – Jiří Kuchler. Kdo by si třeba nepamatoval, tak chlap, který i přesto, že neměl kariéru vystlanou růžkovým kvítím, prodral se do extraligy a roky hlavně Kladnu úspěšně pomáhal.

A kdo se radoval v Hutníku z nejvyšších ocenění? Jak už bylo řečeno, hlavní kategorie ovládli judistka Adéla Holečková a Matěj Krsek. Holečková už v mladém věku ovládla mistrovství republiky žen a patří mezi velké talenty českého juda. Jejím vzorem je pochopitelně Lukáš Krpálek a trenérkou Simona Chytrá. O Matěji Krskovi už slyšel každý Kladeňák, který se o sportu aspoň trochu zajímá. Syn někdejšího elitního českého dálkaře vyniká na čtyřstovce a loni se na MS ve Finsku málem prosadil do finále (skončil devátý). Štafetě pak pomohl k senzačnímu pátému místu.

Úžasné talenty ale vyrůstají na sportovním gymnáziu i v dalších sportech. Nejvíc v atletice, plavání, hokeji, ale třeba i taek-wondu nebo jachtingu.

A protože jsme ve škole a študák není živ jen sportem, je dobře, že si škola všímá také těch nejchytřejších. I oni reprezentovali gymnázium na olympiádách, jen při tom počítali, logicky uvažovali, vysvětlovali. Rovněž ti byli oceněni, byť bez určení pořadí.

Krásnou cenu, hromový potlesk, si pak vysloužili i ti, kdož pomohl zvelebit akci společensky. Ať už saxofonista Vítek, nebo jeho kamarád u piana. A pochopitelně aerobičky, i ty zaplněný Hutník při svém vystoupení dostaly do varu.

Část vědomostní - nižší gymnázium
Julie Nováková, Jiří Fryjauf, Pavel Gottesmann, Alžběta Klonfarová, Vít Křivánek

Část vědomostní - vyšší gymnázium
Natálie Topinková, Klára Prokopová, Kryštof Mazáč, Pavla Rajsnerová, Jakub Vobora, Klára Miškovská, Jan Šalé.

Osobnosti gymnázia - nekmenoví sportovci
1. Matěj Krsek, atletika, 400 m, 5. místo ve štafetě na MS U20
2. Andrea Švihálková, aerobik, 3. na MS, 2. na ME
3. Veronika Štemberová, atletika, skok o tyči, 3. v tabulkách ČR
4. Jiří Novák, taekwondo
5. Klára Himmelová, jachting

Osobnosti gymnázia - kmenoví sportovci
1. Adéla Holečková, judo, mistryně ČRZ dospělých
2. Johana Jelínková, plavání, několikanásobná mistryně ČR dorostu
3. Jakub Vítek atletika, skok o tyči, 1. v MČR dorostu
4. Marek Souček, plavání
5. Daniel Lehár, atletika, běhy