Nechyběli slavní mládežničtí trenéři jako judista Václav Novák nebo plavec Slavomír Cirnfus, nedávné hokejové hvězdy Petrové Ton a Tenkrát, atletiku zastupovali Jiří Klesnil či Vít Rus, Sportovní areály města Kladna Marcel Kučera.
Pochopitelně nescházela ani jedna z ikon sportovního gymplu Jiří Stejskal, který Kladenskému deníku ochotně poskytl krátký rozhovor.

Dobrá tradice pokračuje. Viděli jsme na pódiu nějaké budoucí reprezentanty nebo dokonce olympioniky?
V minulosti se jich tady vystřídala řada, ať už to byli atleti Cechlová, Klučinová, Malina, hokejisté Pavelec s Plekancem, byla jich prostě spousta. A myslím, že vyrůst by tady mohli i další. Nechci říkat jména, ale někteří si to stanovili jako cíl a půjdou si za svým. Zajímavý je třeba Adam Kubík. Hokejista, který tu dnes scházel, ale teď jede na vlně popularity, protože hraje s Jardou Jágrem v jednom útoku. Zrovna Adam, kterého nyní čeká maturita, má velkou perspektivu.

Jaké má škola výsledky při sportovních soutěžích?
Slušné. V atletickém poháru rozhlasu jsme byli mezi všemi sportovními gymnázii pátí, což je úspěch, i když jsme před dvěma lety vyhráli. Jenže závodí se v hale a naše silné disciplíny, hlavně hody, se v hale dělat nedají. Příští rok se bude zase závodit venku, takže se posuneme nahoru.

V jaké je celkově škola kondici?
Máme 611 žáků ve čtyřiadvaceti třídách. Čtyři třídy jsou speciální se zaměřením na sportovní přípravu. Ti mají oproti ostatním sedmnáct hodin tělesné přípravy týdně navíc. Řadíme se mezi největší školy v kraji a o studium je u nás celkem zájem. Hlavně mezi dětmi, které chtějí víc sportovat. Máme totiž i další třídy, při nichž se dá sportovat. Ty využívají děti mimo program sportovních tříd stanovených ministerstvem. Proto máme třeba mistryně světa v aerobiku či elitní českou jachtařku, zápasníky, fotbalisty a další. Pokud se tihle žáci dostanou na špičku svého sportu, řešíme vše individuálním školním plánem.

Co popřejete škole dál?
Aby trend sportu na škole vydržel i po tom, co konečně půjdu do důchodu (smích). Jsme jediná taková škola v celém Středočeském kraji, v republice je jich šestnáct. Když se s námi trochu kývala půda – protože každé volby něco přinesou – tak se udělal průzkum a my dokladovali, že osmdesát procent olympijských vítězů prošlo sportovními gymnázii. My navíc studentům dáváme vzdělání. Takový snowboardista Petr Horák, který teď reprezentuje i na olympiádě, se mnou byl před dvěma lety na univerziádě v Grenadě a vyhrál tam freestyle. Dokazuje to, že v Kladně získal vysoké vzdělání a dokáže sportovat na maximálně špičkové úrovni. Věřím, že ho v budoucnu napodobí i další.

Výsledky ankety najdete ZDE