LISTOPAD
Volejbalisté Kladna po více než pěti letech na své palubovce vyhráli extraligový zápas, když i na druhý pokus uspěli v tie-breaku. Po Benátkách přemohli v pěti setech i pražskou ČZU.

Kladenský aerobik se drží na výsluní. Pět týdnů před startem MS se ukázal v plné parádě na MČR v Mladé Boleslavi, odkud si odvezl pět zlatých, šest stříbrných a dvě bronzové medaile. Postaraly se o ně kluby: Aerobik Dancers, Fit Studio Venuše, Sport Academy a Sportklub ČASPV.

Hodně nečekanou informaci zveřejnil hokejbalový HBC Alpiq Kladno. Na valné hromadě klubu odstoupil z funkce předsedy po deseti letech Lukáš Kubica, jeho místo zaujal bývalý výborný hráč a kapitán Alpiqu Tomáš Rejthar.

Úchvatná série fotbalistů Sokola Hostouň, kteří vyhráli prvních sedm venkovních zápasů v sezoně, skončila v Berouně.

Domácí podzimní derniéra nakonec vyzněla pro divizní fotbalisty Kladna dobře. Po špatném prvním poločase se výrazně zlepšili a nakonec přemohli Úvaly 2:0. Podzim pak zakončili penaltovou porážkou 2:3 na Meteoru. Na první Lovosice ztrácí pět bodů.

Bývalý výtečný kladenský hokejový obránce a šestinásobný mistr republiky Otakar Vejvoda oslavil 65. narozeniny.
Podzimním mistrem krajského přeboru jsou fotbalisté Sokola Hostouň. Tým z východního okraje okresu Kladno podával na podzim nejvyrovnanější výkony ze všech.

Kabinu Rytířů opustil útočník Václav Pletka, jemuž skončila měsíční zkouška. Další kontrakt mu vedení klubu nenabídlo.

Extraligoví volejbalisté Kladna vytvořili v utkání v Ostravě (2:3) rekord. Vedli 2:0 a v třetím setu soupeři darovali osmnáct bodů!

Téměř pět set tipů napříč republikou. Taková je bilance tipovací soutěže Kladenského a Rytířů Kladno, v které šlo o to, kdo vstřelí 100. branku hokejistů v letošním ročníku první ligy. Dal ji Jan Rudovský a potěšil tím Elišku Růžičkovou z Kladna, která za nejlepší tip obdržela repliku dresu Václava Skuhravého.

Silně omlazený kádr hokejových Řisut obsadil po první polovině základní části II. ligy krásné sedmé místo a od trenéra Jana Novotného si za to zasloužil dvě minus. Rok 2015 ale zakončil na jedenácté příčce, což by nestačilo na play-off.

Hokejista Kladna Tomáš Horna se dočkal, družka, zpěvačka Monika Absolonová, mu porodila syna Tadeáše.

Kladenští Rytíři prolomili prokletí kadaňského ledu. Po třech porážkách v loňské a letošní sezoně vyhráli 5:3.

Padesátku oslavil mistr světa v ledním hokeji a dvojnásobný účastník zimních olympijských her, bývalý kladenský obránce Drahomír
Kadlec, nyní velmi úspěšný hokejbalový trenér národního týmu a úřadujícího mistra republiky Alpiqu Kladno.

Nejlepším střelcem okresních fotbalových soutěží je po podzimní části Jan Nachtigal ze Slovanu Dubí. Vyhlášený kanonýr nastřílel 24 branek.

PROSINEC
Nejúspěšnější kladenský ženský sportovní tým je pošesté mistrem světa. Na šampionátu v aerobiku na Martiniku porazily dámy z Dancers Kladno v kategorii Grande všechny rivalky. Dařilo se i dalším kladenským týmům. Skvělou práci s mládeží dokázalo přetavit ve dvě zlata Fit Studio Venuše, zlaté jsou rovněž naděje z MK Kladno.

Vánoční dárky sází letos Rytíři Kladno svým fanouškům po dávkách. Nejdřív to bylo poskočení do čela tabulky WSM ligy, na konci prosince to byla pro leckoho něco ještě mnohem zajímavějšího. Na ČEZ stadion bude instalována nová multifunkční kostka, na rozdíl od staré vysoce moderní.

Už počtvrté vyhlašuje redakce Kladenského deníku ve spolupráci s Okresním fotbalovým svazem Kladno anketu o Fotbalistu okresu. Čtenáři do ní tentokrát svoje vyvolené mohou nominovat sami.

Až v předposledním kole první poloviny základní části extraligy dosáhli volejbalisté Kladna na tříbodový zisk. Po suverénním výkonu na své palubovce s přehledem porazili Ústí nad Labem.

V kladenské sportovní hale se uskutečnila Noc válečníků 11. Zcela vyprodané hlediště sledovalo jedenáct utkání v různých kategoriích bojových sportů.

Futsalisté Kladna nezvládli ani zápas s celkem druhé poloviny tabulky. Brněnskému Helasu doma podlehli 1:3 a jejich situace na dně tabulky se ještě víc zhoršila, poněvadž další dva ohrožené týmy na své půdě bodovaly. Na první nesestupovou pozici ztráceli na konci roku hrozivých sedm bodů.

Fotbalové Tuchlovice mají nové vedení. Rozhodla o tom valná hromada AFK, na níž potvrdil odstoupení dlouholetý úspěšný šéf Stanislav Šulc i jeho spolupracovníci. Na pozici předsedy ho vystřídal Josef Bešta. Dále jsou ve výboru Václav Zelenka, Lukáš Hajník, Milan Kerner a Milan Ježil.

Fifty fifty. Tak skončila basketbalová derby mezi Kladnem a Slaným, která končila a začínala poloviny základní části II. ligy. Co se týče skóre, tak v tom měli jednoznačně navrch slánští borci.

Dva hokejisté prvoligových Rytířů Kladno Václav Skuhravý a Lukáš Mensator havarovali na silnici R6 u Bochova na Karlovarsku. Oba vyvázli z kolize bez zranění.

František Kaberle st. František Kaberle ml. Otakar Vejvoda. Pavel Patera. Milan Nový. Václav Sýkora. Šest hráčských i trenérských legend vydalo v závěru roku společné prohlášení k situaci v kladenském hokeji, především k otázce pozastavených dotací ze strany města.
Bývalí hokejisté se v něm postavili ve sporu na stranu radnice.

Hokejisté Kladna zakončili rok 2015 na prvním místě tabulky první ligy.