LEDEN

Legendární hokejový útočník Jaromír Jágr v pětačtyřiceti letech předčasně ukončil angažmá v klubu NHL Calgary Flames a i vinou zdravotních potíží se vrátil do prvoligového Kladna, čímž nesmírně potěšil fanoušky Rytířů, kteří v jeho rozhodnutí ve skrytu duše doufali.

ÚNOR

Jágr si za Rytíře zahrál jen minimálně. 17. února při zápase proti Havířovu ho trefil u mantinenlu rozjetý Sikora, Jágr se skácel k zemi a zranil. Do sezony už zasáhl jen na pár vteřin při každém zápase, aby případně mohl pomoci v baráži. Už se tak ale nestalo.

BŘEZEN

Sportovcem Kladenska pro rok 2017 se stala běžkyně Maratónského klubu Kladno Kateřina Kašparová, mimo jiné držitelka českého rekordu na 12 hodin (127,6 km). Druhý skončil volejbalista Kladna Tomáš Hýský a třetí obrovský talent českého stolního tenisu Jan Valenta z TSM Kladno. Kolektivům vládli volejbaloví vicemistři z Kladna.

DUBEN

Volejbalisté Kladna podruhé za sebou prohráli extraligové finále. Letos se utkali s Karlovarskem, které vyhrálo sérii 3:0, přičemž všechna utkání skončila poměrem 3:2! Kladenští doplatili na fakt, že se jim hned na začátku série zranil klíčový hráč ofenzivy, univerzál David Konečný.

Hokejoví Rytíři do extraligy nedošli. Baráž sice měli rozehranou výborně, avšak klíčový druhý duel doma s Litvínovem nezvládli a pak i vinou nesprávného verdiktu rozhodčích ztratili i výhru s Karlovými Vary.

KVĚTEN

Nečekaně už ve čtvrtfinále skončili svoji pouť extraligou hokejbalisté Kladna. Několikanásobný mistr nestačil na Hradec Králové.

ČERVEN

Fotbalisté Slovanu Velvary vyhráli B skupinu divize a poprvé v historii klubu postoupili do České fotbalové ligy. Z dalších týmů Kladenska skončil Sokol Hostouň druhý a SK Kladno až devátý.

Radost futsalistů Kladna měla krátké trvání. Potom, co jako druhý tým tabulky II. ligy Západ přijali nabídku od svazu k dodatečnému postupu do I. ligy, skončilo vše jinak. Mezi futsalovou elitu míří místo nich Uherské Hradiště ze skupiny Východ.

Kladeňáci slaví titul mistra světa hokejbalistů do 20 let. Trenér Milan Maršner měl v kádru několik Kladeňáků v čele s hokejistou Adamem Kubíkem.

ČERVENEC

Slánský triatlonista Tomáš Řenč z SK Vanaman Kladno má za sebou sezonu snů. Stal se mistrem republiky v polovičním Ironmanu a český titul získal také na klasické ironmanské trati. Vyhrál rovněž Český pohár v dlouhém triatlonu. V závodě Světového poháru v Barceloně skončil na skvělé páté příčce.

ZÁŘÍ

Atleti AC Tepo Kladno se vrátili zpět do extraligy! Stejně jako ženy vyhráli baráž, přičemž ženský tým elitní soutěž udržel. Atleti slavili i dva individuální tituly. Získali je diskař Tomáš Voňavka a kladivář Miroslav Pavlíček.

ŘÍJEN

Mladý slánský plochodrážník Eduard Krčmář vybojoval bronzovou medaili v seniorském šampionátu jednotlivců. Třetí skončil také jeho klub AK 3ton Slaný v extralize družstev.

LISTOPAD

Hokejové Kladno má další zvučnou posilu z řad svých odchovanců. Pomáhat v cestě do extraligy mu bude útočník Tomáš Plekanec, který v zámořské NHL odehrál v barvách Montrealu a Toronta přes tisíc utkání. Zároveň hraje na střídavý start za Brno.