Hokejové Kladno je po čase opět v krizi a v reprezentační přestávce hledá cesty jak z ní. Fanoušci předposledního týmu tabulky viní trenéra Zdeňka Müllera a generálního manažera Otakara Černého. Ty vyzývali v neděli při duelu se Zlínem k odchodu.

Hokejoví fanoušci Kladna mají za sebou schůzky, o které stáli. Nejprve probírali krizi kladenského hokeje s generálním manažerem Otakarem Černým, druhý den zase s kapitánem Pavlem Paterou.

Vrátí se Jaromír Jágr někdy do mateřského Kladna? Ta otázka řadu fanoušků zajímá a mnozí k ní dokonce v aktuální kritické situaci HC Geus okna vzhlížejí s nadějí. Ukazují to třeba diskuse u internetových článků na www.kladensky.denik.cz. Málokdo ale věří, že se ikona světového hokeje v nejbližší době do mateřského klubu vrátí.

Ještě žádné mužstvo nevyhrálo v hokejové extralize jednu dvacetiminutovku poměrem 8:0. Podařilo se to až Bílým Tygrům Liberec ve druhém dějství zápasu s Kladnem. Severočeši to stihli za necelých šestnáct minut.

Plánovaná stávka kladenského kotle fanoušků se sice při utkání se Spartou uskutečnila, nicméně hala byla na zdejší poměry plná a o atmosféru se do první sirény postaral halasný kotel hostů.

Pátek třináctého měl pro útočníka Kladna Jana Tomajka velice hořkou příchuť. Bylo mu oznámeno, že v týmu končí a že bude do konce sezony hostovat v prvoligové Olomouci. V klubu, kdy před lety dvojnásobný mistr světa začínal.

Šéftrenér judistů N62 Kladno Václav Novák dokázal svým svěřencům, že stále umí. Na mezinárodní mistrovství ČR veteránů kterém vybojoval zlatou medaili ve váze do 100 kg. těm mladším, že ještě nepatří do starého železa.

Největší kladenský fotbalový talent současnosti, dorostenec Patrik Svoboda, zazářil v dresu reprezentační šestnáctky. V utkání ČR proti Irsku vstřelil dva góly a navíc na jeden přihrál. Zápas skončil 3:3.

V posledním podzimním zápase se představili hokejbalisté KEBu Kladno. Před domácím publikem přivítali Ústí nad Labem, které porazilo až po nájezdech 2:1. Obhájce titulu přezimuje na druhé příčce.

Velmi špatné zprávy přišly z tábora extraligových hokejistů Kladna. Tomáš Horna má přetržené vnitřní křížové vazy v koleni a Pavel Patera dostal za svůj exces v duelu s Karlovými Vary trest na pět soutěžních utkání nepodmíněně.

Na předposledním místě tabulky Gambrinus ligy skončili po podzimní části fotbalisté Kladna. Na svém kontě mají pouze jedenáct bodů, což je nejméně za čtyřletého působení v nejvyšší soutěži. Podle čtenářů portálu kladensky.denik.cz bylo hlavním důvodem, že tým neměl střelce.

SK Kladno podává u komise rozhodčích ČMFS protest proti výkonu rozhodčího Jiřího Jecha v utkání posledního podzimního kola fotbalové Gambrinus ligy v Příbrami (2:3). Komise dala klubu za pravdu a soudce potrestala.