„Brácha se s Dianou domluvili, že si udělají delší dovolenou na Floridě. Tady by to měl s klukama moc náročné," usmíval se Martin Frolík a vysvětlil, že Michael už má dcerku Ellu (od prosince) a veškerý volný čas chce věnovat právě jí. „Navíc ho čeká jednání o novém kontraktu, takže by do Ameriky stejně musel zpátky. Každopádně v červenci by dorazit měli," dodal starší „Frolda".
Fanoušci marně vyhlíželi Michaela už před MS v Praze, většina z nich by ho do týmu chtěla. Ale vše marné. Michaela čeká příliš velké rozhodnutí v kariéře, po přepychové sezoně v Jets ho čeká vyjednávání o novém kontraktu a zájemců je dost.
Však by brali vítěze Stanley Cupu, úžasného bruslaře, bojovníka i šikulu.

„O Praze jsme spolu mluvili a říkal mi, že ho to mrzí a že ho trochu svrběly ruce. Přece jen doma se nehraje šampionát každý den. Ale je rozhodnutý podepsat dlouhodobější kontrakt a riziko, že se mu na MS něco stane, tam prostě je. Je to blbý, ale myslím, že tak, jak se zachoval on, by se zachoval každý. Jedná se o smlouvu na pět šest let, a když si urve koleno, tak ji nedostane. Tak to prostě je," obhajuje Martin bratra a rozumný člověk mu dá zapravdu.

Sám Martin dlouho hájil v extralize kladenské barvy, ale v roce 2010 přestal mít středočeský klub zájem a s klidem ho poslal Košic, kde získal slovenský titul. Pak se do Čech vrátil, ale už do Litvínova, kde po první výborné sezoně odehrál i další, ale tu už končil v prvoligových Mostu a Ústí. A poté přišel přechod zpět na Slovensko, do zajímavého projektu Nových Zámků.

Tamní klub hraje mezinárodní MOL ligu a loni ji vyhrál, letos podlehl ve finále Miškolci. Ale zároveň bojoval o postup do druhé nejvyšší soutěže Slovenska, tam triumfoval. Frolík i další Kladeňák v sestavě – brankář Lukáš Cikánek – byli hodně vidět.

„Já si nemohu stěžovat, ze strany Nových Zámků je vše korektní. Trošku jsem toho zpočátku bál, ale fakt je vše v pořádku a na čem jsme se dohodli, to vždycky zaplatili. Sice když tady řeknete Maďaři a Rumuni, tak se vám každý směje, ale možná by se divili. S průměrnými týmy naší první ligy by se to ale srovnat dalo. A zázemí také docela funguje," vypráví produktivní Frolík, který v obou ligách držel průměr kanadských bodů nad jeden na zápas a ve třetí lize dokonce na dvou bodech.

Frolík poměrně nedávno prošel Litvínovem, který prošel neskutečnou sezonou a dokráčel ke svému prvnímu historickému titulu. Odchovanec Kladna mu dálku držel pěsti. „Pochopitelně, hrozně moc jsem to klukům přál. Je to hodně výsledek tvrdé práce trenérů, kvalitního kondičního kouče, vrátil se Petružálek. Vše si prostě sedlo a dokázali to," uznale pokyvuje hlavou nad parádním dílem Chemiků.

V Kladně se změnili na jaře trenéři, ale co náhled na Martina Frolíka?

Spíš to vypadá, že zůstane v Nových Zámcích.

„Nevadí mi to, i když každý by byl rád blízko domova. Zvlášť, když dcera půjde do školy a my teď musíme řešit, kam to bude. S Kladnem nějaký malý kontakt byl, já bych už kvůli dceři zájem měl, ale klub ne. Hlavně bych nerad, aby to vyznělo jako nějaké vnucování, ta záležitost je u konce," klidně říká a chápe politiku Rytířů, kteří chtějí sázet na mladší hráče.