Po sobotě Klučinová ztrácela na svůj osobní rekord 37 bodů, když v každé disciplíně těsně atakovala svůj nejlepší výkon. Její trenér Vít Rus litoval, že nedokázala alespoň jeden překonat, protože každý bod byl dobrý k splnění olympijského A limitu, jenž je rovných 6000 bodů.

"Kdyby třeba ve výšce vyrovnala svůj osobák, ke kterému jí scházely tři centimetry, mohla si polepšit o víc než čtyřicet bodů," uvedl Rus názorný příklad. Reálný odhad před nedělními třemi disciplínami byl, že Klučinová by mohla překonat svůj osobák 5844 a dosáhnout na béčkový limit, jenž je 5900.

Ten by jí však na Peking nestačil, protože Ščerbová na TNT Fortuna meetingu v Kladně překonala áčkový (6104). V první nedělní discplíně - dálce nezopakovala svůj výkon z nedávného MČR, kde si vytvořila osobní rekord 614 cm a mezi specialistkami skončila čtvrtá.

Posledním pokusem 606 cm se mu alespoň přiblížila (byla 3.). Zbývající dvě soutěže nepřinesly Klučinové potřebný bodový efekt. Hlavně ale zkazila oštěp. Byla sice druhá za Finkou Sallaovou, avšak pouze za 39.04 m.

"Tady se to zlomilo. Před dvěma týdny jsem hodila o sedm a půl metru dál," posteskla si. V závěrečné půlce skončila pátá za 2:22,65 min. Konečným ziskem 5707 bodů sice nepřekonala ani svoje osobní maximum svoje, na titul však bohatě stačil.

Zároveň to byl její třetí nejvyšší bodový zisk v kariéře. "Docela ale jsem spokojená, i když jsem doufala, že na B limit bych mohla dosáhnout," přiznala čerstvá mistryně, jež za svůj životní úspěch stále považuje stříbrnou medaili z loňského junirského MS.

Pořadí: 1. Klučinová (TEPO Kladno) 5707, 2. Korešová (USK) 5652, 3. Konvalinková (Vítkovice) 5447.