Hošek mezi svými šestými příčkami neviděl rozdíl. Obě prý mají stejnou bodovou hodnotu a stály ho podobné úsilí.

Zakopaný pes byl v tom, že čtvrté, třetí a druhé místo z rozjížděk mu vydalo až třetí řadu finálového roštu. Kvůli karambolu se start hlavní jízdy opakoval a pětinásobný mistr republiky víceméně od začátku do konce jezdil na konečné pozici.

„Všechno fungovalo, byly to dobré závody," poznamenal Hošek a stejně jako ostatní závodníci žehral na fakt, že okruh nebyl značený  a splýval s okolím, což bylo nepříjemné.

S jedenáctou příčkou nemohl být spokojený Štětina. Dvojnásobně ne, protože auto mu jelo dobře. V rozjížďkách se mu však nevedlo. Za dvě čtvrtá místa a jedno páté na něj zbylo jen B finále, z nějž dvě nejrychlejší auta doplnila hlavní finále na deset.

V rukách měl všechny trumfy, poněvadž si vybíral jako první místo na startu. Tady se ale dopustil  osudové chyby.

„Byl tam asfaltový podklad  a já si nevšiml písku.  Protočila se mi kola a já odjel až třetí," řekl s tím, že v Nordringu se nedá moc předjíždět, takže mu zůstalo první nepostupové místo.

„Pořádně jsem to zvoral. Navíc mi mechanici řekli, že jsem na startu zaspal," uvedl Štětina, s jehož starým autem jel v Rakousku  Michal Neuman, který se mohl těšit ze sedmého místa.

„V rozjížďkách měl trošku kliku, když před ním vypadávali jezdci. Štěstí ale musí být. Jel rychle a zasloužil si to," uvedl Štětina na adresu tuchlovického autokrosaře, jenž bere závody víceméně jako zábavu.

V kategorii Junior buggy opět exceloval Kladeňák Václav Tříska. Také druhý závod vyhrál a suverénně vede průběžné pořadí.

Už o víkendu čeká autokrosaře třetí podnik seriálu mistrovství republiky. Týden nato konečně vypuknou boje v evropském šampionátu. Premiéru bude mít v německém městě Seelow.