„Kladno hází bude vhodnou příležitostí pro naše atlety, protože se uskuteční tři dny před uzávěrkou nominace na evropský šampionát,“ zmínil ředitel mítinku Jakub Kubálek s tím, že startovní listina akce, která je zařazená do bronzové kategorie World Athletics Continental Tour, se už plní zajímavými závodníky.

„Přivítáme zhruba stovku zahraniční atletů z asi šestatřiceti zemí světa,“ pokračoval Kubálek. „Naším cílem je dál zvyšovat kvalitu mítinku. Určitá skupina závodníků se k nám dál vrací, ale jsem rád, že se nám daří přivádět i nová jména.“

Co předvede držitel štafetového bronzu?

Hlavní závodem na Sletišti bude běh na 400 metrů s domácí hvězdou Matějem Krskem. „Start na kladenském stadionu je pro něj jedním prioritních vystoupení. Moc se na našeho reprezentanta těšíme. Bronzový medailista ze smíšené štafety z loňského mistrovství světa v Budapešti by měl být lákadlem pro celé Kladno,“ zdůraznil Kubálek.

Organizátoři jednají o startu s japonskou mistryní světa v oštěpu Harukou Kitagučiovou, svěřenkyní domažlického trenéra Davida Sekeráka, která patří do kladenského extraligového týmu, ale 19. května bude závodit doma v Tokiu.

„Zatím je to s otazníkem, ale zkoušíme vymyslet takové spojení, aby se mohla včas přesunout do Česka. Pochopitelně chápeme, že závod před domácími diváky je pro ní důležitý,“ vysvětloval ředitel.

Povede se letos stovka pod deset?

Tradičně se připravuje závod koulařů s Tomášem Staňkem a pořadatelé se znovu snaží dát dohromady kvalitní konkurenci na stometrový sprint, aby na Sletišti padla magická hranice deseti vteřin. Loni k tomu moc nechybělo, na startu byl jihoafrický rychlík Akani Simbine. „Jenže kvůli dešťové přeháňce a následnému ochlazení se mu to nepodařilo,“ litoval Kubálek.

Simbine sice zaběhl rekord mítinku 10,07, ale Kladeňáci by chtěli mít v rekordní listině čas začínající devítkou. „Věřím, že letos u nás zakleknou do bloků rychlí sprinteři, a snad tentokrát vyjde počasí,“ dodal.