Kategorii U15 ovládla největší favoritka Andrea Slámová, která ve finále porazila Anežku Truněčkovou ze Sokola PP Hradec Králové. Až v závěrečném souboji ztratila jediný set a potvrdila roli nasazené jedničky. Tři nejlepší hráčky českého žebříčku však hrály na mezinárodním turnaji v rakouském Linci. "Ale Andrea za nimi nezaostává, teď je přesně na hraně reprezentace," uvedla trenérka nadějné hráčky Hana Valentová.

Druhý den hrála Slámová také v U17, kde skončila třetí! Tady už reprezentantky nescházely. "Je to výborný výsledek. V této kategorii ještě do třetího místa nikdy nebyla," pochvalovala si Valentová.

Přitom její svěřenkyně byla celý prosinec nemocná, takže se rozhodovaly, zda na turnaj vůbec odjede.

"Nevěděly jsme, zda to zvládne kondičně. Její působení nakonec mohu hodnotit jako maximálně úspěšné," doplnila Valentová s dovětkem, že ve dvouhře její svěřenkyně prohrála pouze s pozdější vítězkou Vendulou Šichanovou z SK Dobré - v semifinále 1:3.

Z archivu Jaromíra Jágra: s Waynem Gretzkym
Rozloučí se Jágr s Pittsburghem zápasem v Česku? Je to prý jeho sen

Trenérka zároveň litovala, že do Vlašimi nemohla odcestovat nemocná Lucie Maurerová, jež patří mezi osm nejlepších v této kategorii, stejně jako v devatenáctkách.

Valentová si posteskla, že nemají kde hrát zápasy. Mladé hráčky nastupují i za tým žen, který vede II. ligu, přičemž domácí utkání musí hrát až v Hředlích na Rakovnicku.

V Kladně mohou alespoň trénovat. Třikrát týdně se scházejí v tělocvičně 5. ZŠ v Rozdělově. "Potřebovali bychom však trénovat denně, pokud máme vytvořit základnu a vychovávat reprezentanty," uvedla Valentová, sama bývalá dlouholetá hráčka národního týmu a čtyřnásobná mistryně republiky. V trénincích je tudíž pro mladé hráče výtečným sparingpartnerem.

TSM Kladno mělo ve Vlašimi ještě další dva zástupce. V kategorii U13 Jan Horák vůbec poprvé postoupil ze skupiny mezi nejlepších 32, což je pro něj v konkurenci stovky hráčů velký úspěch.

Jeho mladší bratr Jakub si vedl také dobře V druhé divizi U11 skončil třetí a tím se na příští bodovací turnaj, jichž je v sezoně na programu šest, kvalifikoval do áčka.