Pořadatelé z A. C. TEPO Kladno potvrdili start dalších hvězdných sprinterů na Sletišti! Nenechte si tuto jedinečnou událost, jejíž patronkou je pro letošní rok skvělá česká oštěpařka Bára Špotáková, ujít a přijďte sportovce podpořit!

O sprintu na stometrové trati se hovoří jako o divácky vůbec nejpřitažlivější disciplíně. Samozřejmě k tomu velkou měrou přispěl především fenomenální Jamajčan Usain Bolt. Ale nebyl rozhodně sám. Stovka je prostě v nadsázce řečeno „sexy“ a manažeři kladenského atletického meetingu si to uvědomují.

I proto se v sobotu 13. července může Kladno těšit třeba na jihoafrického „rychlíka“ Shaahida Motalu. Ten se už v letošním roce dokázal přiblížit na pouhé tři setiny sekundy k magické hranici deseti vteřin. Svým aktuálním časem 10,03 s tak bude jistě patřit nejen k ozdobám meetingu, ale i žhavým kandidátům na vítězství ve své disciplíně. A co víc? Právě on by mohl být tím historicky prvním člověkem, který na Sletišti zaběhne rovinku pod deset vteřin. A vy můžete být u toho!

„Věřím, že se to podaří. Samozřejmě za předpokladu výborných povětrnostních podmínek. Kladenský meeting by si takový výkon zasloužil,“ hodnotí nadcházející start Jihoafričana manažerka červencového závodu a trenérka domácích hvězdných sprinterů Hana Větrovcová, která je mimo jiné i trenérkou největšího českého talentu v běhu na 400 m Matěje Krska.

Co však rozhodně všem příznivcům atletiky vyrazí dech, bude právě obsazení závodu na 400 metrů. K již dříve avizovaným hvězdám totiž organizátoři přidávají další:

„Do startovní listiny přibývá skvělý atlet z Jihoafrické republiky Andrew Barnes (reprezentační kolega Motaly), nebo kladenskému publiku známý Ind Muhammed Anas Yahiya. Ten se na Sletišti představil už v loňském roce, kdy na poloviční distanci obsadil druhou pozici za slovenskou atletickou superstar Jánem Volkem. O jeho kvalitách svědčí především časy hluboko pod 46 vteřin, ale i medaile, které posbíral na Asijském kontinentálním mistrovství. V posledních třech letech se mu jich podařilo do své sbírky přidat rovnou šest,“ uvádí do povědomí čtenářů informace o dalším skvostném atletovi ředitel meetingu Jakub Kubálek.

„Pokud si pak uvědomíte, že na startu kladenského meetingu bude kromě výše zmíněných závodníků stát třeba Polák Rafal Omelko a další, tak lepší závod byste v domácích podmínkách jen těžko hledali. Je to velmi kvalitně obsazená disciplína a vyjma Zlaté Tretry nemá žádný jiný mítink u nás takové vynikající závodníky na startu,“ doplňuje Hana Větrovcová, která bude závod právě na téhle distanci velmi pečlivě sledovat.

Atletický meeting „Kladno hází a Kladenské memoriály 2019“ tak letos nepřestává udivovat a dle slov organizátorů to rozhodně není vše!

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ