Do zápasu vstoupili lépe hosté. V páté minutě otevřel skóre Vrábel. Novostrašečtí ale stihli do přestávky otočit skóre. Nejprve Lev s Petrusem vybojovali míček pro Čížka, který vyroval. Do vedení dostal domácí znovu druhý útok. Po Petrusově střele vyběhl před branku Lev a nadvakrát skóroval.

V prostřední části hry měli hosté možnost vyrovnat. Hráli několik přesilovek, ale Strašecí vedení udrželo. Rozhodující byl začátek třetí třetiny. Během pěti minut zkompletoval Průša hattrick a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Pražané se zmohli pouze na snížení. Domácí tak mohli slavit první vítězství a poděkovat třem stovkám diváků v Kocourek Aréně.

Branky: 31., 32. a 36. Průša (na první Hořava, na druhou a třetí Ryss, na třetí Duchoň), 11. Čížek (Lev, Petrus), 12. Lev (Petrus, Čížek) – 5. Brábel (Lehner), 38. Bureš (Švarc). Vyloučení: 9:9, navíc Petrus – Štípek 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 300.

Strašecí: Šnobl – Hořava, Duchoň, Kuna, Douša, Porcal – Horáček, Ryss (od 35. Husák), Průša – Petrus, Lev, Čížek – Daenemark, Černý, Hošek. Trenér: Veselý

Novostrašečtí zvládli roli favorita a pražské Ďábly porazili i ve druhém domácím zápase. Na vítězství 5:1 měl největší zásluhu Ladislav Gengel, autor tří branek. Nové Strašecí vede v série hrané na tři vítězná utkání 2:0. Série pokračuje v sobotu v Praze.

Urputný boj viděla dvoustovka diváků i ve druhém zápase. Na branku se čekalo až do třetí třetiny. Domácí ale zvedali ruce nad hlavu uz v první patnáctiminutovce. Čížek trefil vnitří kontrukci branky, ale podle rozhodčích se míček odrazil od břevna a hrálo se dál.

Poprvé Kocourek Aréna zaburácela v první minutě poslední části hry. Ladislav Gengel, kterého nebylo lehké přemluvit, aby nastoupil, otevřel skóre po sedmnácti sekundách, když oběhl branku a zasunul míček k bližší tyči. Byl to znovu Gengel, kdo přidal další gól. Douša vyhodil míček z vlastní třetiny, Gengel přesprintoval obránce a za minutu a půl zvýšil střelou pod vyrážečku na 2:0.

Pražané stále cítili šanci na vyrovnání a deset minut před koncem snížili. Hosté byli blízko vyrovnání. Tři minuty před koncem hráli přesilovou hru. Porcal ale vybojoval míček, Lev s Průšou utekli ve dvou na jednoho a druhý jmenovaný pohřbil naděje Pražanů.

To ovšem nebylo všechno, Ďáblové zkusili ještě hru bez brankáře. Gengel ale vystihl rozhrávku, míček pohodlně zavezl do prázdné branky a dokonal hattrick. Třetí gól během jednoho oslabení přidal dvě minuty před koncem Lev, který vyběhl před branku a našel mezeru v postoji hostujícího brankáře.

Výsledek vypadá jasně, ale oba týmy vedly tuhý boj až do samého závěru. Nové Strašecí tak ma nyní tři mečboly. „Rádi bychom ukončili sérii hned v sobotu v Praze. Hrát s Ďábly další zápasy by nás stálo hodně sil,“ hodnotil sérii Veselý, trenér Strašecí.

Třetí zápas se hraje v sobotu na pražské Palmovce od 16 hodin.

Branky: 31., 33. a 43. Gengel (na první Čížek, na druhou Douša), 42. Průša (Lev), 44. Lev – 35. Rybár (Bureš). Vyloučení: 6:11, navíc Kuna – Kočka, Bureš 10 minut. Bez využití. V oslabení: 3:0. Diváci: 200.

Strašecí: Šnobl – Hořava, Duchoň, Kuna, Douša, Beznoska, Porcal – Horáček, Ryss, Průša – Gengel, Lev, Čížek – Daenemark, Černý, Hošek.

František KUNA