Nové Strašecí zvládlo roli favorita a s přehledem postopilo mezi čtyři nejlepší týmy. Ve třetím zápase nedalo svému soupeři šanci. Strašečtí byli aktivnější od samého začátku a kdyby skončila první třetina větším než čtyřbrankovým vítězství, nikdo by se nemohl divit.

Svěřenci trenéra Veselého zatlačili svého soupeře do obranného pásma, ale skóroval se jim podařilo až na konci sedmé minuty. Průša vyběhl od mantinelu a propálil Žežulíka mezi betony. Hosté tlačili dál a přinutili Ďábly faulovat. První nabídnutou přesilovku využil do osmi sekundách opět Průša. Před gólmanem zachoval chladnou hlavu a skóroval do prázdné branky. O tři minuty později zvýšil na rozdíl tří branek Kuna. Převzal přihrávku od Gengela a od červené vymetl šibenici. Do přestávky se radovali hosté ještě jednou, Lev utekl s Gengelem a druhý jmenovaný přetavil přečíslení ve vedení 4:0.

Šedesátka strašeckých fanoušků se dočkala požadovaného "bůra" v polovině zápasu. Průša nastřelil Čížka, od kterého se míček odrazil do branky. O minutu později přišel nejkurióznější moment zápasu. Obránce Porcal běžecký souboj s Vrábelem a novostrašečký obránce chtěl míček odpálit do bezpečí. Naneštěstí se ale trefil přesně do šibenice Šnoblovy branky. Na 6:1 zvýšil obránce Duchoň. Ten si naběhl před branku a využil ukázkové přihrávky kapitána Rysse. Další zásah do domácí sítě přidal neudržitelný Průša, který tak dokonal hattrick.

Hosté poté začali hrát nekoncentrovaně, z čehož pramenily fauly. Ďáblové dokázali dvakrát skórovat, ale poslední slovo mělo opět Strašecí. Míček skončil znovu po ose Ryss Duchoň v brance. Nové Strašecí tak mohlo s početnou partou svých nejvěrnějších fanoušků oslavit postup do semifinále.

Ostatní čtvtrfinálové série pokračovaly i v neděli. Na postup dosáhlo ve čtvrtém zápase pražské Kovo, které vyřadilo Přelouč. Postupuje také Třemošná, která zdolala mostecké béčko v prodloužení. Nováček soutěže, východočeský Heřmanův Městec, porazil ve čtvrtém zápase Jindřichův Hradec a stal se čtvrtým postupujícím. Postoupily tedy týmy z první čtyřky. Nové Strašecí přivítá příští víkend na svém hřisti Ježky z Heřmanova Městce, druhou dvojici tvoří Kovo Praha a Tatran Třemošná.

Branky: 24. Vrábel, 29. Myslivec, 33. Lehner (Tichý) - 7. 11. a 26. Průša (na druhou a na třetí Horáček), 26. a 44. Duchoň (na obě Ryss, na první Průša, na druhou Hořava), 14. Kuna (Gengel), 15. Gengel (Lev), 23. Čížek (Průša, Gengel). Vyloučení: 15:12, navíc Rybár 5 + OK. Využití: 0:4, v oslabení: 1:0. Střely na branku: 22:33. Diváci: 82 z toho 60 ze Strašecí.

Sestava NS: Šnobl - Hořava, Duchoň, Kuna, Douša, Porcal, Beznoska, Husák - Horáček, Ryss, Průša - Gengel, Lev, Čížek, Daenemark, Černý, Hošek - Pechanec. Trenér Veselý.

František KUNA