Domácí trenér Veselý nemohl počítat v prvním semifinále se zraněnými Němcem a Petrusem, k dispozici mu naopak byl extraligový Wittmayer. Kdyby vedlo Strašecí po úvodní třetině o čtyři branky, nebylo by se čemu divit. Téměř tři sta diváků sledovalo tlak domácího týmu bez gólového efektu. Slovo si tak vzali hosté. Porcal nastřelil Wabera, který utekl a kličkou zakončenou mezi Šnoblovy betony otevřel skóre. Nové Strašecí má ale naštěstí ve svém týmu kanonýra Průšu, jenž dokázal po Hořavově pasu vyrovnat střelou mezi nohy už za 22 sekund.

Vyrovnaný stav trval do začátku druhé třetiny. V přesilové hře pálil Průša a jeho pokus dorazil do branky Duchoň, pro kterého to byl první gól v dresu dospělých před domácím publikem. O pár minut později seděli na trestné lavici Horáček s Hořavou a hosté dvojnásobnou přesilovku rychle využili, když se prosadil Drenko. Nové Strašecí nadále tlačilo svého soupeře a vedoucí gól byl na spadnutí. Rozhodující branka padla z nenápadné situace, Beznoska nahodil míček od modré a Daenemark ho přesnou tečí poslal za záda Smekala. Domácí měli několik šancí na zvýšení skóre, ale žádnou nevyužili. V závěrečné power play se snažil šetřit čas v útočném pásmu Čížek. V souboji mu ale jeden ze soupeřů pochroumal koleno a pravé křídlo druhé lajny nedohrálo. Hosté při hře bez brankáře skórovat nedokázali aStrašecí se ujalo vedení v sérii.

Druhýduel byl o něčem jiném.Domácí jakoby by byli všude o krok později, vázla rozehrávka a kombinační hra nebyla taková, jakou by si představovali. I tak ale mohli jít brzy do vedení. Gengel nejprve běžel sám na Smekala a neproměnil. Poté Lev vybídl Gengela ke skórování, ale ten přestřelil.Následně zavážel v nabídnuté přesilovce Gengel míček, o který ale přišel, a hosté z brejku otevřeli skóre zásluhou Mašíka. Domácím se nepodařilo vyrovnat tak rychle jako v minulémutkání a jejich hra začala být nervózní.

Hosté se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení a to domácí hráče nakoplo. Vytvořili si velký tlak a odměnou jim byla branka na 1:2 z hole svátečního střelce Beznosky, který prokázal svůj důraz na brankovišti.

Ve třetí části mělo Nové Strašecí znovu mnoho šancí, ale bez brankového efektu. Prosadil se až obránce Porcal v přesilové hře, když z pravého křídla trefil přesně prostor pod vyrážečkou. Poté začal festival neproměněných šancí. Průša trefil ze samostatného úniku jen konstrukci branky, Gengel běžel v utkání celkem pětkrát (!) sám na branku, ale ani jednou se neprosadil. Netrefil se ani z bezprostřední blízkosti kapitán Ryss. Schylovalo se k prodloužení, ale 79 sekund před koncem přišel šok pro domácí, kteří hráli přesilovku. Daenemark ztratil na půlce míček a Waber z následného brejku překonal Šnobla. Domácí střídačka na to reagovala oddechovým časem a ještě v probíhající přesilovce srovnal skóre dělovkou Karel Průša.

Šlo se do prodloužení. V něm mělo Strašecí výhodu přesilovky pěti proti třem. Jediné, co z ní však dokázalo vytěžit, byla střela Kuny a následná dorážka Doušy, které chyběly centimentry. Udeřilo tak na druhé straně, po skrumáži před Šnoblem se prosadil Kadaňka a zaručil tak Heřmanovu Městci minimálně dva zápasy na jeho domácím hřišti.

Hráči Nového Strašecí si zápas prohráli sami svojí nemohoucností v zakončování jasných gólových příležitostí. Oba zápasy mohly skončit jasným vítězstvím domácích…

Nejen prohra může mrzet trenéra Veselého. V nedělním zápase nenastoupil zraněný Čížek kvůli pochroumanému kolenu a s největší pravděpodobností nebude hrátani v Heřmanově Městci. Zdravotní problémy má také Petrus,jenž sice odehrál polovinu druhého utkání, ale nad jeho startem visí otazník. Zraněný je také Horáček. Veselý tak bude muset zamíchat se sestavou.

I když byla na Kocourku po oba dva dny skvělá atmosféra (necelých 300 diváků), chtělo by Nové Strašecí ukončit sérii už na hřišti soupeře. Případný pátý zápas by se hrál už tuto neděli 3. května ve Strašecí od 15 hodin.


N. Strašecí: Šnobl - Duchoň, Hořava, Kuna, Douša, Porcal, Beznoska - Horáček, Ryss, Průša - Gengel, Lev, Čížek (v neděli Pechanec a Petrus), Daenemark, Černý, Wittmayer. Náhradníci: Liška - Husák - Hošek. Trenér Veselý.

František KUNA