Před víkendem (v pátek 1. 5.) se série stěhovala do Heřmanova Městce za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy. Nové Strašecí vypravilo na východ Čech autobus pro fanoušky, kteří vytvořili hostům domácí prostředí. Domácí ve třetím zápase tahali za kratší konec, prohrávali už 0:2, ale dokázali se vrátit do zápasu a dvě minuty před koncem vyrovnat.V následných samostatných nájezdech se trefili třikrát a dostali se do vedení v sérii.

V sobotním zápase mělo Nové Strašecí nůž na krku - v případě prohry by pro ně sezona skončila. Svěřenci trenéra Veselého ale úkol zvládli. Do dvougólového vedení je poslal kapitán Ryss, třetí branku přidal Lev. Městec sice snížil, ale vyrovnat nedokázal, a tak se série vrátila zpět do Strašecí.

Rozhodující pátý zápas přilákal do Kocourek Arény rekordní návštěvu - 450 diváků. Do vedení šli hosté zásluhou Wabera, ale do přestávky stihl vyrovnat Wittmayer. Hosté se ve druhé třetině znovu dostali do vedení, ale krok dokázal srovnat Ryss. V přesilové hře se poté prosadil Duchoň a Nové Strašecí vedlo před poslední patnáctiminutovkou 3:2. Závěr utkání byl hektický. Nejprve Porcal přihrál obsazenému Hoškovi, míček se dostal k Minaříkovi a ten vyrovnal. Tři a půl minuty před koncem ale vrátil domácím vedení Průša.

To už všichni doufali, že je o postupujícím rozhodnuto. Porcalvšak nevyhodil míček za červenou čáru a Kopecký zdálky vyrovnal. Šok přišel dvě minuty před koncem. Wittmayer unikal hostující obraně a byl faulován, rozhodčí ale nepochopitelně vyloučil Průšu za nedovolené bránění. V přesilové hře rozhodl o postupu nováčka zkušený Mašík.

Nové Strašecí vyrovnat nestihlo a Kocourek Aréna ztichla. Byl to nepochopitelný závěr sezony, se kterým se hráči nebudou schopni jen tak vyrovnat…

Nevyslovitelný dík patří fanouškům Nového Strašecí, kteří vytvořili nezapomenutelnou atmosféru. Strašecí má za sebou dvě sezony v druhé nejvyšší soutěži v republice. V té první prohrálo ve finále a získalo stříbro. Ve druhé vypadlo v semifinále a získalo bronz. Jedna medaile ve sbírce chybí…

Sestava NS: Šnobl (Liška) - Duchoň, Hořava, Kuna, Douša, Porcal, Beznoska, Husák - Ryss, Horáček, Průša, Čížek, Gengel, Lev, Petrus, Daenemark, Hošek, Pechanec, Černý, Wittmayer. Trenér: Veselý, asistent: Frühauf.

Prohlédněte si fotogalerii z posledního zápasu.

František KUNA