Pořadatelé pojali turnaj hodně pompézně, ovšem komplikace se jim nevyhnuly. Nejprve se odhlásil obhájce loňského prvenství Habešovna Gladiators (jede na soustředění a má sjednané přípravné duely) a poté i další extraligový celek SHC Opava. „Místo té přijede Ústí nad Labem, což je výborná náhrada. Habešovnu nahradí jeden z dvojice Vlašim – Jihlava, přičemž spíše to vypadá na mužstvo z Vysočiny,“ řekl včera před obědem člen vedení HBC Nové Strašecí Lukáš Matoušek.

Další účastníci jsou rovněž elitní. Most vyhrál letos základní část extraligy, Letohrad patří mezi českou špičku také a i Dobřany hrají nejvyšší soutěž, byť ji musely na jaře zachraňovat v baráži.

Druholigová je pouze avizovaná Jihlava, pokud přijede, zdejší hokejbal však po dlouhé roky patřil mezi českou výspu a chlubí se několika mistrovskými tituly.

A domácí teamwork? Špičkový celek české národní hokejbalové ligy půjde do sezony výrazně posílen, z Habešovny totiž získal Milana Sýkoru.

Rakovničák dlouhé roky pomáhal Habešovně i ke dvěma titulům a letos na jaře s národním týmem ČR vybojoval titul světový. Další posilou je návrat buštěhradského Borče do obrany a zajímavé bude sledovat, jak se prosadí testovaná trojice borců z Nižboru.

KEB přijede do Strašecí už bez dlouholetých opor Tomáše Rejthara a Aleše Romana, které se rozloučily s vrcholovým hokejbalem. A hlavně s cílem testovat nové hráče. Zejména jde o mladíky, kteří si tak skvěle vedli v dorostenecké kategorii, kde Šíma, Soukup a Sirůček dokonce vybojovali titul mistrů Evropy. K nim ještě přibydou Polívka se Solarem, nadějí může být vsetínský Kudela. „Zkoušet budeme ještě další kluky, jména si zatím nechám pro sebe,“ usmíval se předseda klubu Lukáš Kubica.

Kapitolou samou pro pro sebe a největším lákadlem pro diváky bude i start zmíněného Ružinova. Mezi hokejbalovými týmy z celého světa je tenhle opravdu špičkou. Slovenský titul vybojoval čtrnáctkrát, naposledy letos. Slavil i titul československý z roku 1992. Čtyřikrát vyhrál Evropský pohár měst, jednou Světový pohár (2002). Do týmu Slovenska startujícím na letošním MS v Plzni (obsadil třetí příčku) dodal šestici hráčů. Bude se na cokoukat.

Rozpis Poháru města Nové Strašecí
Sobota 8. srpna
Habešovna – Opava (8), KEB – Letohrad (9), Ružinov – Nové Strašecí (10), Most – Dobřany (11), Jihlava – Ružinov (12), Ústí – Nové Strašecí (13), KEB – Most (14), Letohrad – Dobřany (15), Ružinov – Ústí (16), Jihlava – Nové Strašecí (17), KEB – Dobřany (18), Most – Letohrad (19).
Neděle 9. srpna
A2 – B3 (8), A3 – B2 (9), A4 – B4 (10), A1 – B2/A3 (11), B1 – A2/B3 (12), o 3. místo (14), finále (15).
Složení skupin:
A: ŠHBK Ružinov Bratislava, SK Jihlava/Niosport Vlašim, Elba Ústí nad Labem, HBC Nové Strašecí.
B: KEB Kladno, Pento Most, OEZ Testa Letohrad, Snack Dobřany.